Každá série jednou končí a včera dospěla ke svému závěru i ta, kterou drželi hráči Paris Saint-Germain. Celek z hlavního města Francie po šestadvaceti ligových a celkem šestatřiceti soutěžních zápasech našel svého přemožitele, překvapivě podlehl 0:2 na půdě Évianu...

Évian zkazil Pařížanům radost už v dubnu, když je vyřadil ve čtvrtfinále Coupe de France, ke včerejší výhře ho pak v 75. minutě nasměroval Clark N'Sikulu, tříbodový zisk tři minuty před koncem potvrdil Moudou Sougou.
Dlouhých 26 zápasů trvala neporazitelnost dosud suverénního PSG, které se muselo sklonit před Évianem. Hosté k utkání cestovali ve velké pohodě, s vítězstvím 4:0 proti Lyonu v kapse, disponovali Ibrahimovičem i Cavanim, překvapivě se však proti soupeři gólově neprosadili. Domácí naopak skórovali v poslední čtvrthodince dvakrát.

Kouč Laurent Blanc možná nemusel až tolik zasahovat do sestavy, která o víkendu zařídila tři body nad OL, hned šest změn je přece jenom jakési citelnější experimentování. Zato domácí Pascal Dupraz udělal jen kosmetické úpravy. Angoula nahradil Koného, Mensah se zprava přesunul na stopera a právě Dja Djédjé začal napravo.