338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

PSG versus Lyon. Kdo získá titul z Trophée des Champions?

11813396_10153374891101187_2818475212657258093_n.jpg
Pařížané se na Trophée des Champions připravili opravdu báječně. Letní International Champions Cup, konaný na americké půdě, ovládli právě oni. A k této neoficiální trofeji hodlají přidat další z domácího prostředí. Ve Francouzském superpoháru se jim postaví Lyon, vicemistr loňského ročníku Ligue 1.

Svěřenci Laurenta Blanca můžou získat potřetí v řadě tento primát. A dá se říci, že podobně jako v předchozích dvou letech i nyní budou favority na zisk jednoho ze čtyř francouzských pohárů. "Věříme si, ale zároveň jsme opatrní. Víme, že to bude těžký zápas, Lyon má totiž skvělý tým," uvedl obránce Maxwell.
Hned čtyři vítězství z pěti přípravných utkání, to je aktuální bilance PSG. Skolit dokázal například Benficu, Fiorentinu a naposledy i Manchester United, díky čemuž se mohl na severu Ameriky radovat z prvenství na prestižním mezinárodním turnaji. Pouze jednou padl, a to s Chelsea, nicméně až po penaltách.

A dosavadní dva nejlepší střelci z tohoto podniku? Zlatan Ibrahimovic a Jean-Kévin Augustin, teprve osmnáctiletý útočník, dokázali nastřílet oba po třech brankách. "Měli jsme skvělou přípravu," radoval se Maxwell. "Je velmi důležité, že si můžeme věřit, protože jsme porazili několik týmů, kteří působí pravidelně na evropské scéně."

Zato Lyonu se letní příprava vůbec nevydařila. Stejně jako soupeř i Olympique sehrál celkem pět přáteláků, ale hned čtyřikrát prohrál. Poslední výsledky byly přitom strašidelné - na Emirates Cupu podlehl Arsenalu ostudně 0:6 a Villarealu 0:2. K hráčům tak před Superpohárem dokonce veřejně promluvil prezident klubu Jean-Michel Aulas.

Les Gones sice za posledních sedm zápasů porazili pařížský celek jen jednou, přesto doufají, že v kanadském Montrealu, kam se Trophée des Champions vrací po šesti letech, uspějí. "Občas váš zaměstnavatel tluče kladívkem o stůl," povídal bek Christophe Jallet o Aulasově nedávnému projevu vůči týmu.

Pro Jalleta bude duel určitě pikantní, vždyť v barvách Lyonu působí teprve jeden rok. Přitom v tom pařížském strávil předtím hned pět sezón. "Hráči tehdy poslouchali, co má prezident na srdci. Je to naprosto normální," pokračoval v rozhovoru. "Občas je dobré, že vás někdo vrátí do reality. Zůstanete tak nohama pevně na zemi."
Zdroj: Eurofotbal
01.08.2015 14:15:14
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one