338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

EVIAN : PARIS SG 2:0

37400.jpg
Dlouhých 26 zápasů trvala neporazitelnost dosud suverénního PSG, které se muselo sklonit před Évianem. Hosté k utkání cestovali ve velké pohodě, s vítězstvím 4:0 proti Lyonu v kapse, disponovali Ibrahimovičem i Cavanim, překvapivě se však proti soupeři gólově neprosadili. Domácí naopak skórovali v poslední čtvrthodince dvakrát.

Kouč Laurent Blanc možná nemusel až tolik zasahovat do sestavy, která o víkendu zařídila tři body nad OL, hned šest změn je přece jenom jakési citelnější experimentování. Zato domácí Pascal Dupraz udělal jen kosmetické úpravy. Angoula nahradil Koného, Mensah se zprava přesunul na stopera a právě Dja Djédjé začal napravo.
Právě přes Dja Djédjého se Blancova družina v úvodních minutách prosazovala nejvíce. Digne létal na své straně, co to šlo, ve 4. minutě poslal dobrý centr na Cavaniho, avšak jeho hlavičku Mongongu tečoval do zámezí. V 9. minutě to byl Ibrahimovič, kdo svým pasem našel Argentince, ten však opět zamířil nad břevno.

Největší šanci první půle si ÉTG vytvořil po patnácti minutách. Sougou s Dja Djédjém se dostali do brejku, dobře spolu zakombinovali na hranici vápna, jenže druhý jmenovaný, který mimochodem prošel ve svých mladých letech právě soupeřovým klubem, byl po pěkné přihrávce nakonec svým bývalým zaměstnavatelem včas odzbrojen.

Chvilku na to na druhé straně naopak opět zlobil Digne, jenž znovu prošel přes Dja Djédjého, následně ovšem střílel mimo Hansenovu bránu. Deset minut před koncem se Ménez po Ibrahimovičově dobré práci objevil ve skvělé možnosti ve vápně, nicméně Hansen si s jeho volejí pohotovým zákrokem poradil.

Blanc v 62. minutě poslal hry Pastoreho i Lucase, avšak ani oni nepomohli svému týmu ke zlepšení ofenzivy. V 75. minutě přitom vsítil první gól Évian, po brejku zakončoval z šestnáctky Sougou, jehož ránu stačil zablokovat obránce Marquinhos, z dorážky se však prosadil N'Sikulu, pro něhož to byla teprve druhá trefa v Ligue 1.

V 86. minutě mohlo být vyrovnáno, nicméně Pastore selhal v koncovce a centr Ibrahimoviče hlavou usměrnil slabě jen do Hansena. O minutu později naopak navyšoval vedení Sougou, který skvěle zaspolupracoval s Wassem. Senegalec poté prošel přes Thiaga Silvu do středu vápna a střelou na bližší tyč překonal brankáře Sirigua.

Zdroj Eurofotbal
05.12.2013 16:15:42
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one