338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

Cílem je dohrát ligu bez porážky, říká po rekordu PSG Marquinhos

images.jpg
Francouzské nejvyšší soutěži dominuje Paris Saint-Germain a hned dvojnásobně to platí o letošní sezoně. Celek z hlavního města neomylně kráčí za další obhajobou mistrovského titulu a i díky včerejší výhře 3:1 nad Lorientem stanovil nový rekord Ligue 1...

PSG naposledy poznalo hořkost porážky loni v polovině března, kdy podlehlo 2:3 na půdě Bordeaux. V následujících třiatřiceti zápasech pak pokaždé bralo minimálně bod a ukořistilo rekord ohledně série bez prohry. Tento rekord do včerejšího večera společně s Pařížany drželo Nantes (1994-1995).
"Rekord znamená hodně. Naše mentalita je dobrá už od začátku sezony. I když se rotuje se sestavou, stále hrajeme dobře. Máme velké ambice, cílem je teď dohrát ligu bez porážky," prohlásil brazilský obránce Marquinhos.

Francouzská liga za sebou letos má 24 kol a PSG v nich body ztratilo pouze za remízy s Bordeaux, Remeší a Angers. Má suverénně nejlepší útok i obranu v celé Ligue 1 a druhé AS Monaco na něj ztrácí propastných 24 bodů.

"Máme silný tým, nejenom základní sestavu. V kádru je 25 fotbalistů a kdykoli trenér udělá nějakou změnu, nastoupí na trávník stále stejná kvalita. Ale na tohle nemyslíme. Chceme hrát dobře pokaždé, podávat dobré výkony a vyhrávat zápasy. To je to, co se počítá. Podobné rekordy pak přijdou samy, ale je samozřejmě pěkné být i díky tomuto součástí historie," říká útočník Zlatan Ibrahimović.
Zdroj: Eurofotbal
04.02.2016 20:43:59
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one