338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

PSG - Rennes 0:1

PSG - Rennes 0:1 - obrázek

PSG - Rennes 0:1 - obrázek

Pařížané měli velkou možnost posunout se po zaváhání Lyonu na třetí příčku zaručující Ligu mistrů pro příští sezónu. Ovšem i oni stejně jako Olympique prohráli, takže vše zůstává při starém. Rennes zvítězilo 1:0 díky vlastní brance domácího stopera Mamadoua Sakha a stále tak může reálně myslet na postup do evropských pohárů přes ligu. Domácí se museli nakonec obejít bez svého nejlepšího střelce Guillaumeho Hoaraua, jehož trápil přitahovač. Poslední testy nedopadly pro autora 17 ligových branek dobře, takže se vedle Giulyho postavil do útoku od začátku Pegguy Luyindula.
Beninský záložník Stéphane Sessegnon byl pro Rennes v první půli tou největší hrozbou. V 17. minutě zaspolupracoval s Giulym, který nebezpečně, ale neúspěšně vypálil na branku. Na druhé straně střílel nad Olivier Thomert, ovšem PSG bylo v ofenzívě lepší. Sessegnon před přestávkouještě těsně minul z dálky.

Druhá půle moc hezký fotbal nenabídla. Oba týmy neměly toho správného vůdce, který by rozvíjel útočné akce, za PSG především polevil Sessegnon. Bezbrankový stav tak musela rozhodnout až vlastní branka. V 65. minutě celý Park princů ztichl, když volej bývalého hráče pařížského klubu Leroye nasměroval nechtěně a hodně nešťastně do protipohybu gólmana Landreaua přímo k tyči bek Sakho. Pak mu zbylo jen spadnout na trávník a schovat tvář do dlaní.

PSG se ale nevzdávalo, v poslední dvacetiminutovce vyvinulo na Rennes obrovský tlak. Avšak Clemént i Sessegnon stříleli mimo, Makelele sice mezi tři tyče, jenže mezi nim i stál připravený Douchez. Domácí zůstali i přes prohru na čtvrtém místě, protože Toulouse nevyhrálo v Marseille, hosté právě na pátý celek tabulky ztrácí už pouze čtyři body.

Paris Saint-Germain: Mickaël Landreau, Ceará, Mamadou Sakho, Zoumana Camara, Sylvain Armand, Claude Makélélé, Stéphane Sessegnon, Jérémy Clément, Jérôme Rothen, Ludovic Giuly (59. Mateja Kežman), Peguy Luyindula

Stade Rennes:
 Nicolas Douchez, Carlos Bocanegra, Rod Fanni, Lucien Aubey, Jérôme Leroy, Bruno Cheyrou, Stéphane Mbia, Fabien Lemoine, Olivier Thomert, Moussa Sow (62. Jirčs Kembo Ekoko), Romain Danze
05.05.2009 19:29:39
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one