338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

PREVIEW: PARIS SG : SAINT ETIENNE

PREVIEW:  PARIS SG  :  SAINT ETIENNE - obrázek

PREVIEW: PARIS SG : SAINT ETIENNE - obrázek

Pařížané stále jen balancují ve středu tabulky. Vytvořit si větší sérii vítězství zkrátka nedokážou, a tak jsou daleko za očekáváním. Rovněž fotbalisté St. Étienne si hvízdat nemůžou, z posledních osmi zápasů slavili výhru pouze jednou.

"Pro tuto chvíli jsme na místě, na kterém patříme," nevymlouval se domácí záložník Claude Makelele. PSG prostě stále hledá optimální rytmus, aby atakoval alespoň pohárové příčky. Slabé soupeře porazit dokáže, doposud ovšem neskolil žádného silnějšího. "Vítězství, které stojí více úsilí a bolesti, potěší daleko více," přiznal Makelele, že velký výsledek zatím mužstvu na kontě beznadějně chybí.
Dohrát ne příliš vydařenou podzimní část s co největším ziskem bodů, takový cíl si alespoň klade Jérémy Clément. "Chceme skvěle finišovat před novým rokem, máme na to čtyři zápasy v deseti dnech. A jedno je jisté - musíme získat maximum," vyhlašuje. Pařížané naposledy prohráli v Bordeaux po jediném Plašilově gólu. "Byla to zdrcující porážka. Ale už koukáme jen dopředu."

Letos je Ligue 1 hodně vyrovnaná. A ač domácí vůbec nezáří, neztrácí třeba na příčky zaručující alespoň Evropskou ligu zase tolik. "Máme štěstí, že tomu tak je," je rád Clément. Útočník Melvüt možná do hry nezasáhne, v posledním utkání s Bordeaux měl problémy s kolenem a nakonec musel střídat. Šance na základní sestavu se tak naskýtá Mauriceovi, který Melvüta právě nahradil a nevedl si vůbec špatně.

St. Étienne nemá aktuálně moc dobrou formu. Z posledních čtyř utkání získalo pouze dva body, naposledy si z předehrávaného čtvrtečního kola z půdy Lille odvezlo debakl 0:4. A na sestupové pásmo má nyní náskok jen tří bodů. "Nemůžeme se soustředit jen na obranu. Musíme také vzít věci do svých rukou a ne jen stále čekat na nějaké chyby soupeře," zlobí se kouč Alain Perrin.

Zdroj: EUROFOTBAL

13.12.2009 10:38:30
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one