338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

PREVIEW : PARIS SG : MARSEILLE

PREVIEW :  PARIS SG  :  MARSEILLE - obrázek

PREVIEW : PARIS SG : MARSEILLE - obrázek

Jeden z nejvyhrocenějších a nejsledovanějších duelů Ligue 1 mezi pařížským Saint Germain a Olympiquem Marseille uzavře 26. kolo. Francouzské LE Classico, jak se tomuto zápasu obecně říká, jako obvykle doprovází velká nevraživost mezi tábory obou fanouškovských skupin. A je dost možné, že ti z Marseille se na utkání ani nedostaví.
I kdyby body z tohoto zápasu nikdy neměly promluvit více do ligové tabulky, žádný z týmů by starost o motivaci neměl. Dva nelítostní konkurenti si jen s těží dají na hřišti metr prostoru. Každý z týmů chce bezpodmínečně vyhrát, byť je nyní papírový favorit Marseille. A nejlépe svého soupeře co nejvíce ponížit.

LE Classico se hodně podobá tomu španělskému mezi Realem Madrid a Barcelonou. Nebo italskému souboji dvou milánských gigantů Interu s AC. Souboj mezi PSG a Marseille je již tradičně provázen konflikty radikálních příznivců obou klubů. Jakmile kalendář ukáže den tohoto střetnutí, jsou obě města vzhůru na nohama. Pouliční bitky a střety se pak tolik neliší od krvavé francouzské revoluce z 18. století.

Hostující příznivci, jež chtějí vážit cestu z jihu Francie do hlavního města, pohrozili, že střetnutí budou bojkovat a nedostaví se na něj. Důvodem jsou přísná bezpečnostní opatření, která se na ně v Parku princů vztahují. "Nemůžeme popřít, že to bude velký mač tady v Paříži," povídal pro klubové stránky domácí útočník Guillaume Hoarau.

Zatímco Pařížané by rádi navázali na poslední ligovou výhru nad Toulouse a ještě více se přiblížili horní polovině tabulky, OM bojuje o příčky zaručující Ligu mistrů. "Víme, že každý bude tohle utkání sledovat. I když někteří říkají, že LE Classico ztratilo trochu náboj. To je špatně!" těší se Hoarau. "My, hráči, víme, jak důležité klání to je."

Hoarauovi, jenž naposledy rozhodl jednou trefou právě utkání s Toulouse, se na Marseille daří. V roce 2008 jí vsítil hned dvě branky. "Na to mám velmi dobrou paměť," rád vzpomínal. "Bylo to moje první LE Classico, na to se nezapomíná. V neděli bych byl ale raději za vítězství než nějaký gól. Pokud zvítězíme 1:0, bude to něco víc, než jestli skóruji nebo ne."
Olympique je letos rozhodně úspěšnější než jeho soupeř. Ten se nachází aktuálně až na dvanáctém místě tabulky jen s minimální šancí bojovat o evropské poháry. "I když teď nejsme nahoře, jsme schopní se utkat se soupeřem, který bojuje o titul. Máme na to srdce všem to dokázat," burcoval francouzský forvard.

Hosté vstupují do zápasu se třízápasovou šňůrou vítězství a povzbuzeni také o čtvrteční hladký postup do osmifinále Evropské ligy přes dánskou Kodaň. "Všichni víme, že je to zvláštní utkání. Ale také to, ve kterém se dají získat tři body jako v každém jiném," uvedl pro om.net senegalský obránce Souleymane Diawara. "Pokusíme se je tam získat a udržet naší sérii tak dlouho, jak jen to bude možné."

PSG se bude muset obejít bez služeb stopera Sakha a záložníka Sessegnona, kteří jsou suspendovaní. Kouč Antoine Kombouaré tak nemá malé ztráty, pokud-li ještě dodáme dlouhodobé zranění brankářské jedničky Coupeta. Marseille nemá k dispozici zraněného Roola, Rodrigueze ani Brandaa, kapitán Niang je ovšem zpět stejně jako M'Bia, kterému už karetní trest vypršel.

Zdroj: EUROFOTBAL

28.02.2010 12:04:53
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one