338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

Preview: Paris Saint-Germain - AS Saint-Étienne

Preview: Paris Saint-Germain - AS Saint-Étienne - obrázek

Preview: Paris Saint-Germain - AS Saint-Étienne - obrázek

Paris SG letos atakuje nejvyšší příčky, ba co víc, dokonce může usilovat i o ligový titul. Sedmnácté St. Étienne by tak nemělo být pro Pařížany velkým problémem, když v posledních čtyřech kolech nezaváhali. Naposledy na hřišti Nantes vyhráli suverénně 4:1. Pro autora dvou branek z tohoto zápasu Giulyho je ale hlavním cílem probojování se do Ligy mistrů.
Neměli to domácí minule na hřišti nepříjemného Nantes lehké. Odjížděli tam s nahlodanou psychikou po potupném vypadnutí z Ligového poháru s Bordeaux i bez nejlepšího střelce Hoaraua, přesto předvedli skvělý výkon a zaslouženě zvítězili. Dotáhli se bodově právě na Bordeaux. "Vím, že můžeme dosáhnout skvělých věcí," uvědomuje si Giuly.

Paris SG před sezónou notně nakupovalo. Přišli zkušení hráči, jež týmu rozhodně dodali sílu, což ukazuje aktuální příčka v tabulce. "Naše ambice byly vybudovány podle kádru. Teď jsme ve fázi, kdy je naplňujeme," vysvětloval Giuly. "Znamená to neztratit moc zápasů, abychom byli stále na dobré pozici. Musíme udělat všechno pro to dostat se do Ligy mistrů."

Přesto Giuly přiznává: "Hned první sezónu by takový úspěch byl skvělý. Ale pochopitelně jsme si vědomi, že to budě hodně těžké." V takových střetnutích, navíc v Parku princů, se soupeři jako je to se St. Étienne, by neměli domácí zaváhat. "Nejdůležitější jsou pro klub tři body," říká bývalý francouzský reprezentant.

Trenér PSG Paul Le Guen má určitě radost z návratu Hoaraua, jenž zmeškal minulé utkání v Nantes. Chybět bude ovšem ještě Kežman, který za exces s dresem v semifinále Ligového poháru je stále potrestán klubem suspendací. Clement má zlomenou ruku.

Hosté, kteří bojují o udržení a venku jsou vůbec nejhorším týmem Ligue 1, naposledy vyhráli nad Caen 3:2. Postrádat budou Matuidiho, jenž vynechal v týdnu několik tréninků, zpět je naopak David Sauget.
13.02.2009 22:27:49
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one