338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

Preview: Paris Saint-Germain - AJ Auxerre

Preview: Paris Saint-Germain - AJ Auxerre - obrázek

Preview: Paris Saint-Germain - AJ Auxerre - obrázek

PSG bojuje o třetí příčku zaručující poslední vstupenku francouzského celku do Ligy mistrů, kam se nepodívalo již čtyři roky. Po středečním kole zůstal žhavým kandidátem hlavně on a sedminásobný mistr Lyon. Toho však teď čeká zápas v Marseille. Při kalkulaci lyonské ztráty bodů a pařížské výhry nad Auxerre by se mohli domácí vysněnému cíli hodně přiblížit. Lyon, na který PSG ztrácí jen bod, nemá v posledních třech kolech vůbec lehký los. Kromě již zmíněného střetnutí v Marseille zajíždí ještě v posledním kole do Toulouse. Paris SG přitom nečeká žádný celek patřícím k těm nejlepším v Ligue 1. V povzdálí už se čtyřbodovou ztrátou číhá ještě páté Toulouse, jenže to po minulé remíze s Lille naději na milionářskou soutěž prakticky ztratilo.
Že by ale hledal v lehčím losu bek Sylvain Armand takovou výhodu? "Hrát proti týmům, kteří nehrají o nic, není vůbec jednoduché," obává se. "Budeme pod extra tlakem. Speciálně pak proti Auxerre, které chce dohrát ligu na co nejlepším místě. Čtyři zápasy za sebou neztratilo ani bod," uvědomuje si.

Hosté opravdu nemají špatnou formu. Po minulé výhře nad Grenoblem odsunul na deváté místo Nice, které si na této pozici dlouho hřálo záda. Právě skončit na konci ligy lépe než tento sok je pro Auxerre velkým hnacím motorem. V Parku Princů se nepředstaví dlouhodobě zranění Adama Coulibaly ani Julien Quercia.

Trenér PSG Paul Le Guen má radost z dobrých zpráv. Nejenže jeho mužstvo ve středu i bez nejlepšího střelce Guillaumeho Hoaraua a autora devíti ligových branek Ludovica Giulyho dokázalo získat ze hřiště Le Mans důležité tři body, ale marodka se mu postupně začíná uzdravovat. Právě Giuly je už fit stejně jako stoper Sammy Traoré. Hoarau ovšem pořád laboruje s přitahovačem a Clément Chantome má rovněž zdravotní problémy.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com
16.05.2009 11:24:10
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one