338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

Preview: Olympique Lyon : Paris Saint-Germain

Preview: Olympique Lyon : Paris Saint-Germain - obrázek

Preview: Olympique Lyon : Paris Saint-Germain - obrázek

Bitva, která rozhodne o tom, zda-li jeden z celků může ještě dosáhnout na titul. A především pak pro Lyon, jenž narozdíl od PSG má ambice dosáhnout na svůj osmý v řadě. Olympique je pod obrovským tlakem. Jestli totiž i tentokráte zaváhá a Marseille s Bordeaux ne, zřejmě může vítězství v Ligue 1 pro letošek zamávat. Na prvních třech místech jsou vměstnaní Marseille, Bordeaux a pak Lyon. Mezi nimi je zatím v celku stažitelný čtyřbodový rozdíl. Za nimi číhá ještě na čtvrté pozici Paris SG, které má jen o bod méně než jeho páteční soupeř. Matematika je tedy jednoduchá. Jestli Lyon s Pařížany prohraje a Marseille, ačkoli to v Lille rozhodně nebude mít lehké, zvítězí, sedm bodů bude i na dlouho neomezeného vládce hodně. "Zápas s PSG má pro nás zásadní význam," jenom potvrzuje důležitost mače domácí trenér Claude Puel.

Oba celky se nemohou pyšnit takovou skvělou formou jako mají právě Bordeaux nebo Marseille. Takže se čeká opravdu vyrovnané střetnutí. Jenže abychom pouze nedostávali pod těžkou deku Lyon, i pro hosty je zisk bodů hodně podstatný. Po dlouhé době se totiž chtějí probojovat do Ligy mistrů a tu zaručuje pouze třetí příčka. Prohra by znamenala čtyřbodový deficit za vysněným cílem.

V opačném případě by se ale PSG nejprestižnější soutěži přiblížilo hodně na dosah. A navíc by se bez problémů vrátilo zpět do bojů o titul, který však není prvořadým úkolem. Sečteno, podtrženo - žádný z týmů nechce mít v tomto kole nulový počet bodů. Jeden zápas jim totiž možná nadobro zhatí plány. "Tohle pro nás bude psychicky náročné a nervy drásající utkání," přiznává zkušený defenzivní záložník hostí Claude Makelele.

PSG má možná oproti Lyonu jednu výhodu. Zatímco domácí v minulém kole čekalo přetěžké utkání v Bordeaux, ve kterém mimochodem prohráli 0:1, spadli na třetí pozici a výrazně si tak zkomplikovali situaci, hosté sehráli nenáročné s posledním Le Havre. Po psychické stránce na tom mohou být zkrátka lépe, mistra už navíc na podzim v Parku princů porazili brankou Giulyho 1:0. "Čeká nás hodně kvalitní soupeř," ví přesto moc dobře Makelele. "Ale pokud se chceme probojovat do pohárové Evropy, musíme získat body. Nesmíme už prohrát s našimi konkurenty."

Co Pařížanům hodně sráží vaz, jsou právě vzájemné souboje s přímými soky na vedoucích pozicích, na které Makelele upozorňoval. Na jaře prohráli vysoko 0:4 v Bordeaux, 1:3 doma s Marseille a i neslavně 1:4 v Toulouse. Bude se opakovat něco podobného i tentokrát? "Neúspěch v Bordeaux jsme už přešli. Teď víme, jak důležité utkání s PSG nás čeká. Musíme vyhrát, abychom se udrželi v tomto dobrodružství," věří si na PSG stratég Puel.

I tak to bude mít Olympique se ziskem osmého titulu v řadě hodně těžké. Třeba domácí ztráty s Auxerre nebo Monakem ho můžou v konečném účtování hodně mrzet. Ještě ho do konce ligy čeká zápas na půdě vedoucí Marseille i v Toulouse. "Před námi je šest kol a netřeba mnoho otázek. Potřebujeme opět jít za štěstím a dát věci zpátky správně do pohybu," burcuje Puel.

Na obou stranách jsou dvě absence. Lyon se bude muset obejít bez stále zraněných Césara Delgada a Sidneyho Govoua, PSG definitivně postrádá stopera Sammyho Traorého, jenž má problémy s přitahovačem, a záložník Clément Chantome marodí s poraněným stehnem.

Olympique Lyon - pravděpodobná sestava:
Lloris - Clerc, Cris, Boumsong, Grosso - Toulalan - Keita, Makoun, Juninho, Ederson - Benzema

Paris Saint-Germain - pravděpodobná sestava:
Landreau - Ceará, Camara, Sakho, Armand - Sessegnon, Makelele, Clément, Rothen - Giuly, Hoarau
24.04.2009 13:40:05
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one