338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

PREVIEW: MARSEILLE : PARIS SG

PREVIEW:  MARSEILLE  :  PARIS SG - obrázek

PREVIEW: MARSEILLE : PARIS SG - obrázek

Ambiciózní Marseille chce stále bojovat o titul, musí však tentokráte konečně zabrat a smazat tak alespoň částečně manko šesti bodů na vedoucí Bordeaux. V dohrávce odloženého zápasu 10. kola ovšem nepřivítá žádného lehkého soupeře. Ač je PSG až na dvanácté pozici, jeho kádr musí vzbuzovat v Olympique maximální respekt.

Ve střehu je také policie. Zápasy mezi Marseille a Paříží bývají velmi vyhrocené, oba fanouškovské tábory ne nesnesou a násilí je na denním pořádku.
Diváci na Stade Vélodrome by se určitě nezlobili, pokud by domácí mužstvo směrem dopředu zahrálo tak jako před reprezentační pauzou. V Lyonu sehrálo senzační utkání s konečnou, dramatickou a divokou remízou 5:5. "Bohužel jsme v Lyonu nevyhráli, i když jsme tři body měli na dosah. Pomohlo to na čele Bordeaux," smutnil kapitán Mamadou Niang, jehož, leč krásný zápas, výsledkově prostě vůbec nepotěšil.

Jeho mužstvo v něm totiž ještě deset minut před koncem vedlo pohodlně 4:2. Nakonec muselo v nastaveném čase zachraňovat bod. "Máme motivaci. Toužíme po tom, abychom dvě poslední remízy s Toulouse a Lyonem teď napravili," uvedl dále pro klubový web Niang. "Neprohráli jsme, ale stejně jsme se propadli tabulkou. Bylo by nyní dobré začít se sérií vítězství, s počátkem u PSG."

Domácím se poslední dobou vůbec nedařilo v ofenzívě. Když si ale prohlédneme poslední dva zápasy včetně toho v Lyonu, jako by tohle tvrzení naprosto odporovalo. Curychu v Lize mistrů totiž Marseille nasázela dokonce šest branek. "Náš cíl je jasný - vyhrát ligu. Já jsem absolutně přesvědčený o tom, že to dokážeme," řekl před týdnem Stéphane M'Bia.

Pařížanům se letos tolik jako loni nebo předloni v Ligue 1 nedaří. Naposledy prohráli doma překvapivě s Nice 0:1, chuť si alespoň spravili během reprezentační přestávky výhrou 3:1 v přátelském utkání proti portugalské Braze. "Když ztratíme body doma, musíme být schopni získat je jinde. A to znamená vyhrát teď v Marseille. Uděláme pro to maximum," předsevzal si kouč Antoine Kombouaré. Ten nebude mít k dispozici potrestaného Makeleleho, Hoarau se definitivně na hřiště dříve než před rokem 2010 nevrátí.

OM bude postrádat Rodrigueze a Ben Arfu, jehož mise v Marseille zřejmě brzy skončí. Francouzský záložník se totiž nepohodl s trenérem Didierem Deschampsem a v zimě tak s největší pravděpodobností přestoupí jinam. "Vím, že je schopen si kdykoliv poradit se čtyřmi protihráči a něco vytvořit, ale fotbal není jenom o tomto. Jsou zde požadavky na hru s míčem i bez něj," nechce si Deschamps talentovaného fotbalistu nechávat za každou cenu.

Zdroj: EUROFOTBAL

20.11.2009 11:14:39
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one