338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

PREVIEW: LILLE : PARIS SG

PREVIEW:  LILLE  :  PARIS SG - obrázek

PREVIEW: LILLE : PARIS SG - obrázek

Druhé Lille, které mocným finišem zametalo na podzim s každým, kdo se mu postavil do cesty, chce na jaře pořádně prohánět vedoucí celek Bordeaux, jenž už má na ostatní hodně luxusní náskok. Navážou Dogy na naprosto skvělý prosinec i proti letos nevýraznému Paris Saint Germain?
Výhra 4:0 v Nancy, 3:0 nad Le Mans, 4:0 v Monaku, 4:0 doma proti St. Étienne, 4:3 nad Lyonem. To jsou výsledky posledních ligových kol, ve kterých Lille uchvátilo především skvělou ofenzívou. Střelný prach, zdá se, neztratilo ani po novém roce. Třemi góly naposledy porazilo v Ligovém poháru Rennes.
Kouč Rudi Garcia ví, že to nebylo snadné vítězství, rodící se až v prodloužení. "Možná jsme hráli trochu více na zásoby," hodnotil netradičně po utkání. "Musíme se s góly vrátit zpět v sobotu proti PSG." V sestavě bohužel bude postrádat dva klíčové hráče, stoper Chedjou a hvězda Gervinho reprezentují na Africkém poháru. Plestan má navíc problémy s přitahovačem.

I Paris SG nastoupilo k zápasu Ligového poháru. Úspěšné jako Lille ovšem nebylo, s loňským finalistou této soutěže Guingampem prohrálo 0:1. "PSG sice prohrálo. Jenže v tom zápase nastoupila sestava, která se bude zřejmě výrazně lišit od zápasu, který sehraje s námi," říkal Garcia.

Pokud chce Lille i nadále ještě reálně zabojovat o titul, nesmí především v domácích zápasech zaváhat. A malátné mužstvo z hlavního města Francie bezpodmínečně porazit. "Ten zápas nebude rozhodující. Je to jen 20. kolo, a i když ve hře budou tři body, vše je pořád možné," ví domácí trenér.

Hosté tak na nový rok zažili další zklamání. V lize se jim skoro vůbec nedaří, v ní můžou na jaře bojovat leda tak o Evropskou ligu, pokud se hra výrazně nezlepší. "Každý je z těch výsledků zklamaný," mluvil sklesle bek Marcos Ceará. "Chtěli jsme se do čtvrtfinále Ligového poháru kvalifikovat. Musíme se vrátit zpět do ligy a nenaříkat už. Máme před sebou těžké utkání s Lille."

Kouč Antoine Kombouaré bude mít na severu Francie k dispozici kompletní kádr. Jen na Africkém poháru reprezentuje z formy hrajících Stéphane Sessegnon, mimo hru je i pochopitelně dlouhodobě zraněný Guillaume Hoarau.

Zdroj: EUROFOTBAL

16.01.2010 12:10:32
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one