338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

Preview: FC Nantes - Paris Saint-Germain

Preview: FC Nantes - Paris Saint-Germain - obrázek

Preview: FC Nantes - Paris Saint-Germain - obrázek

Bez dvou útočníků se bude muset obejít třetí PSG proti stoupajícímu Nantes, které odskočilo od sestupového pásma na 12. pozici. Zatímco nejlepší střelec Ligue 1 společně s toulouským Gignacem Guillaume Hoarau má problémy s kolenem, Kežman dostal od klubu za exces z Ligového poháru proti Bordeaux dvoutýdenní suspendaci.
Pařížané mají po středě určitě nahlodanou psychiku. Opět v krátké době dostali naloženo od Bordeaux, tentokráte 0:3, ačkoli v zápase byli lepším mužstvem. Nepodařilo se ovšem vyrovnat a soupeř tak mohl skórovat ještě v závěru dvakrát. Navíc se zranil Hoarau, autor 13 branek. V útoku ho tak proti Nantes nahradí Luyindula, vedle kterého by měl operovat buď Pancarate nebo Guily. Znát navíc může být únava, protože PSG nastoupilo ve středu s většinou klíčových postav.

Pikantní bude souboj především pro hostujícího brankáře Landreaua. Ten se totiž v Nantes naučil fotbalovému umění a za deset let tam odehrál přes tři sta zápasů. "Bude to pro mě vždy zvláštní a bizardní pocit hrát proti Nantes. I po těch třech letech, co jsem z klubu odešel a je tam stále méně a méně hráčů než tehdy, to pro mě bude zajímavé střetnutí," řekl pro klubové stránky devětadvacetiletý Francouz.

Kdepak myslíte, že působil naopak nanteský gólman Alonzo? Přesně tak - v hlavním městě odchytal za sedm let celkem 71 utkání. Ve svém novém angažmá působí už přes rok. "Teď je to méně zodpovědnější, než když jsem se před půlrokem vracel do Parku princů (domácí vyhráli 1:0). Chci přesto Paříž atakovat a získat všechny body," hecoval se.

Hosté v minulém kole jako jediní z favoritů dokázali proti Caen naplno bodovat, a tudíž stáhli manko na vedoucí Lyon na čtyři body. Nantes nemá vůbec špatnou bilanci, z posledních sedmi zápasů prohrálo jen doma s Bordeaux.

Domácí kouč Élie Baup postrádá v osmnáctičlenném kádru zraněné Talla, N'Dawa a Heurtebise, Bagayoko je suspendovaný. V týmu už je ale zpět Douglao, který by mohl nastoupit vedle nové posily z Hamburku Gravgaarda. Hostující Makelele, jenž vynechal středeční zápas s Bordeaux, by měl být připraven.
06.02.2009 22:52:33
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one