338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

"Potřebujeme silnou osobnost!", říká brankář Coupet

"Potřebujeme silnou osobnost!", říká brankář Coupet - obrázek

"Potřebujeme silnou osobnost!", říká brankář Coupet - obrázek

Brankář Paris-Saint Germain Gregory Coupet nejen o svém zranění, dlouhodobé absenci a konečně také i návratu do týmu...Gregory,je docela překvapivé že jste zpátky tak rychle ne?"Moje rehabilitace stále pokračuje, ale účast na pondělním tréninku mi umožnila především domácí příprava kdy jsem nenechal odpočívat ruce ani nohy. První kroky po tom zranění byly opravdu těžké. Nicméně během rehabilitace jsem věděl že jsem na dobré cestě vrátit se rychle do týmu,no a jsem docela rád že se mi podařilo všechny takhle překvapit. "
Kdy budete moci nastoupit do ostrého zápasu?

"Mým cílem je být v týmu do 17. března. Rád bych se co nejrychleji vypracoval na určitou úroveň. Bohužel mám stále problémy při práci s míčem. Ještě to bdue chvíly trvat ale i tak je rozhodně příjemné překvapení že už mohu trénovat. Myslel jsem že to bude mnohem horší ale jak vidíte, léčím se ze dne na den rychleji.

PSG se dlouhodobě nedaří a výsledky jsou slabé...co si o tom myslíte?

"Klub nepřestává bojovat. Ze sportovní hlediska se cítíme trochu odpovědní, protože kdyby výsledky byly lepší nemuselo by docházet ke všem těm incidentům. Je to také odraz společnosti. Lidé mají stále menší respekt z policie a to vytváří problémy. Sport nemá nic společného s násilím. Fotbal je jen sport. V neděli když jsem opouštěl stadion jsem byl svědkem těch konfliktů a bylo to dost zdrcující. Jsem rád že Robin Leproux (prezident PSG - pozn.red) našel dost odvahy aby přijal příslušná opatření.

Fanoušci PSG se díky tomu opět ocitly v médiích...

"Obraz našich fanoušků pošpinila menšina. V Parku princů je 45.000 fanoušků a mnoho lidí kteří milují sport, kteří mají rádi PSG. Když jsem sem přišel bylo pro mne příjemné překvapení že tu všichni stojí za klubem, podporují jej a mají obavy o výsledky ale zároveň se dokáží vyvarovat násilí. "

Myslíte si, že má PSG kvality týmu?

"Myslím, že je to dobrý tým, ale nám chybí vůdce, hráč který pude příkladem. Atmosféra v kabině je sice dobrá ale vzhledem k výsledkům až moc. Je nám spolu dobře. Když vyhrajeme jsem šťastní, když prohrajeme štve nás to ale nemám strach z toho že by to mohlo přerůst v nějaké dusno. "

Je těžké být nositelem dresu PSG v současné době?

"Bylo mi jasné že to nebude snadné ale právě proto jsem přišel. Především jsem hrdý že můžu nosit dres PSG ale také to s sebou nese i povinnosti. Musíme si být vědomi že je musíme příjmat. "

Překlad: Kuba

Zdroj: psg.fr
05.03.2010 15:29:57
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one