338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

Nejsem za osla, těší Le Guena

Nejsem za osla, těší Le Guena - obrázek

Nejsem za osla, těší Le Guena - obrázek

Paul Le Guen, trenér Paris Saint-Germain, byl v průběhu podzimu mnohokrát kritizován za výkony týmu, jenže teď se může radovat. V lize je Paříž už čtvrtá a včera postoupila do jarních bojů Poháru UEFA. V základní skupině A to dlouho nebyla ze strany Francouzů žádná sláva. Těžce to Le Guen schytal od novináři i fanoušků po prvním utkání, kdy na hřišti Schalke postavil "béčko" a jeho tým prohrál jasně 1:3.
Následovaly remízy se Santanderem a na půdě Manchesteru City, takže na postup to příliš nevypadalo. Jenže Pařížané zabojovali, včera smetli Twente 4:0 a nakonec postupují do další fázi díky lepšímu skóre na úkor Santanderu. 

"Kdyby nás Santander vyřadil, byl bych za osla. Ale o sestavě rozhodují já, svobodně, a můj tým mi rozumí. Tohle vítězství je pro nás skvělé," neskrýval po výhře nad Twente Paul Le Guen. 

Paříž se tak dál zvedá, daří se jí i v domácí lize, kde jí patří čtvrté místo. "Ale nesmíme tuhle výhru hned znehodnotit špatným výsledkem proti Valenciennes. Dneska jsme uspěli, ale zatím nejsme žádnými mistry," varoval kouč. 

Z výhry a postupu měl velkou radost i Mateja Kežman. Srbský útočník přišel v létě jako velká posila z Fenerbahce, jenže zatím nijak nezáří. V lize hrál od začátku zápasu jen dvakrát a jediný gól dal z penalty. Tu včera neproměnil, ale alespoň dal gól ze hry. 

"Jsem hrdý na své spoluhráče. Dokázali jsme zahrát opravdu dobře, pořád se zlepšujeme,"prohlásil. "Dnes byla vynikající atmosféra, ale jsem dost zkušený, nenechal jsem se rozhodit. Chci dál hrát co nejlépe a zasloužit si čas na hřišti." 

Jak už bylo napsáno, Paříž hraje o víkendu ligu proti Valenciennes. Dnes se také dozvěděla soupeře pro první jarní kolo Poháru UEFA, je jím německý Wolfsburg. Pokud PSG uspěje, narazí dál na lepšího z duelu Braga/Standard Lutych.
19.12.2008 17:44:52
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one