338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

Mateja Kežman: Z nuly hrdinou

Mateja Kežman: Z nuly hrdinou - obrázek

Mateja Kežman: Z nuly hrdinou - obrázek

Jak může být sláva pomíjivá se přesvědčil útočník francouzského celku PSG Mateja Kežman, který ve včerejším zápase základní skupiny Poháru UEFA nastoupil proti Twente, odehrál 83. minut a výrazně se podílel na postupu pařížského celku do další fáze této soutěže.

Mateja Kežman zažívá v PSG velmi těžké začátky jeho kariéry v tomto klubu. Když v létě přestoupil do francouzského klubu z Fenerbahce Instanbul, očekávalo se od něj v každém zápase brankostroj.

To se ale zatím nestalo. Kežman, který se poprvé proslavil v dresu PSV Eindhoven, ale ve čtvrtek ukázal, že umí stále střílet branky. V duelu proti Twente vstřelil dvě branky, další dvě přidal Peguy Luyindula a díky 4:0 PSG postoupilo do další fáze Poháru UEFA na úkor španělského Santanderu.

Jsem šťastný a hrdý na své spoluhráče. Hráli jsme velmi dobře ve fantastické atmosféře,“ který v zápase přetavil své zkušenosti z PSV, Chelsea a Fenerbahce.

Zkušenosti mi hodně pomohli. Jsme od přírody bojovník a to chci ukazovat na hřišti a vybojovat si místo v základní jedenáctce.“

Radost z postupu má i kouč PSG Paul Le Guen.

Myslel jsem, že budeme vyřazeni, proto jsem řekl hráčům, ať se nebojí útočit a dají do zápasu všechno. Nějaký člověk s výraznými vlasy mi řekl, že postoupí a nechtěli jsme naše fanoušky ztratit. Hráči bojovali až do konce a to, že jsme postoupili, je naše odměna.“
20.12.2008 16:32:45
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one