338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

Marseille - Paris SG 1:0

Marseille - Paris SG 1:0 - obrázek

Marseille - Paris SG 1:0 - obrázek

Classico je za námi a bohužel nedopadlo úplně dle našich představ a jen těžko lze hledat slova útěchy a nějaká pozitiva. Náš odvěký rival z fotbalového pohledu a stejně nenáviděný nepřítel z hlediska vnitrostátních vztahů si do tabulky Ligue 1 připsal tři zcela zasloužené body, pravdou je že k remíze nebylo daleko ale to by byl skutečně takový malý zázrak...
Již od začátku zápasu udávala tempo hry Marseille a hned v prvních deseti minutách si vytvořila dvě šance které lze při troše nadsázky označit za gólové. Útočné trio Niang, Brandao, Valbuena sktuečně dostávalo nezvykle mnoho prostoru a hlavně ve středu hříště jako by hráči PSG nebyly.

Nebezpečné byly zejména standartní situace, prakticky z každé hrozilo ze strany OM smrtelné nebezpečí a o to horší byly vyhlídky na výsledek zápasu čím víc se rohové nebo přímé kopy na branku Gregory Coupeta množily. Bohužel jednu z těchto příležitostí již hráči Olimpiqu zužitkovali gólově a míč s trochou štěstí dostal do branky po centru Diawary Hainze na jehož hlavičku Coupet nedosáhl...1:0 pro OM.

Skutečně tím jediným čím si můžeme dodávat sebevědomí po nejhorším výkonu PSG v této sezóně byl support který se ozýval ze sektoru hostů, který pravděpodobně obývalo očekávaných 1000 fanoušků PSG. I přez omezený počet hlasivek byly Ultras PSG nejednou slyšet a statečně sváděly nerovný boj se zbytkem stadionu.

Jedinou brankovou příležitost si vypracoval ještě v průběhu první půle aktivně hrající Erdic který se z otočky pokoušel k tyčy prostřelit domácího brankáře. Ten však rflexivně zasáhl a šance na vyrovnání od této chvíle slábly jak kvalitativně tak kvantitativně...

Ani po inkasované brance se však nic nezměnilo a technická stránka hry PSG zůstala nadále na mizerné úrovni. Zklamáním byl pro mne zejména nevýrazný výkon Jalleta který prakticky zkazil co mohl, tím spíš nechápu jeho opakované pokusy o úspěšné provedení jakékoliv standartky. Naopak celkem slušně si vedl tradičně Luyindula a za obranu stojí za zmínku celkem solidní výkon Armanda který se na rozdíl od zbytku obrané čtveřice omezil na minimum chyb.

Jak už bylo řečeno na začátku článku, Classico je za námi, teď je třeba vztyčit hlavy a dívat se v před a pokusit se dohnat ztracené body v dalších duelech. Body by mohl přinést třeba již následující zápas který PSG sehraje na půdě Boulogne které je třetí od konce.

ALLEZ PARIS!!!

Napsal: Kuba
22.11.2009 13:54:16
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one