338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

Auxerre : PSG 0:0 (5:6 na penalty)

Auxerre : PSG 0:0 (5:6 na penalty) - obrázek

Auxerre : PSG 0:0 (5:6 na penalty) - obrázek

Zápas sezóny jak jej nazval i trenér Kombouare a jak jej evidentně vnímaly hráči byl jak se na takový zápas sluší pořádný nervák. Jediné co chybělo k dokonalému efektu dramatičnosti byly diváci. I díky jejich absenci resp. díky zákazu Francouzkého fotbalového svazu byl první poločas jednoznačně nejnudnější částí tohoto zápasu. Naši nastoupily v nejsilnější možné sestavě a ani lavička náhradníků nebyla oslabená, samozřejmě až na dlouhodobě zraněného Luyindulu.
Jak už jsem řekl, PSG hrálo v nejsilnějším složení a to znamenalo že v předu mělo operovat vražedné duo Hoarau-Erding. Nicméně vlažný začátek zápasu z obou stran naznačil že dnes to nebude o bezhlavém útočení a hře ze strany na stranu ale spíš o urputném boji. O gólové příležitosti jsme tedy byly ochuzeni zato těšit nás, fanoušky PSG, mohly poměrně pohledné kombinace a kreativita hráčů co do přihrávek.

I to byla pravděpodobně příčina toho že téměř po celou dobu zápasu bylo na hřišti lepším týmem PSG. Auxerre se za celý první poločas zmohlo na jedinou střelu, která byla navíc z kategorie těch náhodných. Nicuale se pokusil ze zhruba 45 metrů překvapit lobem brankěře Edela ten se však stihl vrátit a jen tak tak vyrazil balon na břevno.

To byla pravděpodobně klíčová událost zápasu neboť od této příležitosti si AJA vytvořilo už jen jedinou slabší šanci v podobě Jelenovi střely z 30 metrů kterou Edel kryl.Zbytek šancí hostů obvykle končil nepřesnou finální fází a na střelu mezi tři tyče se tedy dostalo málokdy, beztak Edel-brankář v barvách PSG vše kryl a ukázal že se na něj tým může spolehnout. Úbytek nasazení ze strany soupeře tak poskytl ještě větší prostor pro útoky PSG.V první půly jich sice moc nebylo, zato v poločase druhém už bylo mnohem jasněji kdo má navrh.

Kombinace Jalleta s Giulym byla jen první vlaštovkou po níž následovaly pokusy Hoaraua, Sakha a zejména Sessegnona který motal hlavy domácím obráncům nejvíce, příležitostně přidal i nebezpečnou střelu ale žádná neměla gólové parametry, PSG opět doplácalo na nepřesnou koncovku...

První střídání v týmu PSG přišlo překvapivě brzo a o to překvapivější bylo když ze trávníku odcházel slušně hrající Erding a místo něj nastoupil Chantome, ale ten si nevedl o nic hůř a výborně Erdinga zastoupil. Výzamný vliv na hru to však nemělo. PSG sice pokračovalo v územní převaze ale žádná z šancí nekončila přesnou a razantní střelou za brankáře domácích.

To se bohužel nezměnilo ani po příchodu Kežmana jenž nastoupil do hry ve 100. minutě a střídal Sessegnona.Do konce prodloužení ještě párkrát zahrozilo Auxerre ale i tak můžeme s klidným srdcem říci že o největší pozdvižení se postaral svou hlavičkou do tyče Mateja Kežman.

Došlo tedy na penalty a nedá se říci že by pro střelce byl nějaký problém vyzrát na brankáře. Těžko říct kdo měl k chycení penalty v základní sérii blíže nicméně ani jednomu brankáři se to nepodařilo a tak přišla náhlá smrt...Edel vs. Quercia...a Edel se štěstím vyráží nohou kterou nechal v prostřekdu branky kam střela mířila!!!! K postupu nás může nasměrovat Makele který má na kopačkách vytouženou branku...a Makalel posílá míč za záda brankáře AJA, oslavy můžou začít!!!!

Toď konec dramatického večera, škoda jen že byl tento sváteční zápas ochuzen o atmosféru ale mnohem podstatnější je že od finále na Stade de France nás dělí pouhých 90 minut a již dnes večer budeme vědět s kým je pravděpodobně odehrajeme...AAAAAAAAAAAAALLEZ PAAAAAAARIS!!!!!

Napsal: Kuba
24.03.2010 16:51:11
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one