338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

Wenger se vrací do Francie u příležitosti šlágru Arsenalu s PSG

images 55.jpg
Skupina A si šlágr mezi Paris Saint Germain a londýnským Arsenalem přichystala hned na samotný úvod. Vzájemné střetnutí dvou jasných favoritů na postup do osmifinále může výrazně napovědět, kdo nakročí za výhodnějším prvním místem. Favoritem jsou sice dle bookmakerů domácí Pařížané, avšak pod novým koučem Emerym se stále spíše hledají...
Úterní utkání bude svým způsobem specifické i pro manažera Arsenalu Arsena Wengera. Šestašedesátiletý Francouz je totiž již dlouhá léta spojován právě s angažmá v bohatém PSG, ovšem jak sám prohlásil, jeho láska k Arsenalu byla vždy silnější. Proto Wenger započíná již jubilejní dvacátou sezonu jako kouč Kanonýrů, která může být i jeho poslední. "Zkrátka miluji to, kde jsem. S majiteli PSG se dobře znám, ale vždy jsem prokázal svou loajalitu vůči Arsenalu FC, protože jde o klub, který má všechny vlastnosti, jež miluji."

"Jsem rád, že se podívám do Paříže," pochvaluje si Wenger. "Tohle město miluji, je to má domovina, kterou zbožňuji. PSG pro nás představuje dobrý test. Jde o tým, který ve Francii ční o třídu nade všemi ostatními."

Španělský kouč Pařížanů Unai Emery však alespoň v úvodních kolech Wengerova slova plně nepotvrzuje. PSG totiž prohrálo v lize s Monakem a naposledy v páteční předehrávce pouze remizovalo se Saint Etienne, což stačí na prozatímní sedmé místo. Někdejší kouč Sevilly však do hlavního města Francie zavítal především kvůli svým úspěchům v pohárové Evropě a tak jako trojnásobný vítěz Evropské ligy má PSG dovést k vysněnému triumfu v Lize mistrů.

"Myslím, že PSG scházela celá řada hráčů," odmítá Wenger spekulace o možné slabší formě svého úterního soupeře. "Někteří se přidali k týmu až později, stejně jako v našem případě. V Lize mistrů již očekávám trochu jiné PSG."

Důležitým článkem defenzivy pařížského celku je Thiago Silva, jejž připravili zranění během přípravy o úvod letošní sezony a nyní je na cestě zpět do základní sestavy. Brazilský reprezentant sice doposud nenastoupil do jediného soutěžního utkání, ovšem jeho zařazení by přesto defenzivě PSG výrazně pomohlo, tím spíše v kontextu letního odchodu Davida Luize do Chelsea. "Velké zápasy jsou určeny pro velké hráče," nepochybuje Unai Emery. "Rozhodneme se až po posledním tréninku, uvidíme, jak se bude cítit. Nejdůležitější bude, aby se sám cítil připraven. Je to skvělý hráč, a pokud se bude cítit dobře, tak je možné, že nastoupí."
Zdroj: Eurofotbal
13.09.2016 16:04:12
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one