V Dauhe prehra PSG s Realom 0:1

Dauha 2. januára - Futbalisti Paríža St. Germain prehrali vo štvrtkovom prípravnom zápase s Realom Madrid 0:1. Prestížny duel osemfinalistov Ligy majstrov 2013/2014 sa uskutočnil na štadióne Khalifa v katarskej Dauhe, kde sú oba tímy na sústredení počas krátkej prestávky vo svojich ligách.
Zápas mal špeciálny náboj pre talianskeho kormidelníka "bieleho baletu" Carla Ancelottiho, ktorý v minulej sezóne doviedol Parížanov do štvrťfinále Ligy majstrov a získal s nimi po dlhých 19 rokoch majstrovský titul, v lete však zamieril do Realu.
PSG nastúpil v najsilnejšej zostave aj s brazílskym stopérom Thiagom Silvom či švédskym kanonierom Zlatanom Ibrahimovičom, v základe Realu zasa nechýbal ašpirant na Zlatú loptu FIFA za rok 2013 - Portugalčan Ronaldo. O triumfe španielskeho favorita rozhodol presný zásah Jeseho z 19. minúty a hoci si PSG vytvoril viacero dobrých príležitostí na vyrovnanie, jeho hráči nemali presnú mušku.
Real sa s Parížom SG stretol v tejto sezóne už druhýkrát, 27. júla sa v rámci letnej prípravy vo švédskom Göteborgu zrodilo navlas rovnaké víťazstvo španielskeho vicemajstra 1:0. Gól vtedy strelil Karim Benzema.
Už v nedeľu 5. januára o 14.15 h sa PSG predstaví na pôde Brestu v 32-finále Francúzskeho pohára.