TOULOUSE : PARIS SG 2 : 4

PSG i nadále vládne Ligue 1 o pět bodů před druhým Monakem. Ačkoli Toulouse předvedlo ambiciózní a nebojácný výkon, k úspěchu jen snaha nakonec nestačila. Jejich šance nemohl zničit nikdo jiný než Zlatan Ibrahimovič, největší hvězda ligy, který zaznamenal hattrick. A předvím díky němu hosté slavili výhru 4:2.

Úvodní minuty naznačily, že Pařížané nebudou mít v Toulouse nic zadarmo. Domácí jim byli rovnocenným soupeřem, své šance nejprve neproměnili Chantome s Braithwitem. Ve 27. minutě Aurierova střela skončila na tyči, Braithwite mohl dorážet, jenže na brankové čáře nedokázal trestuhodně trefit míč.
Hosté poprvé zahrozili záhy. Verratti hlavičkoval nad bránu a o chvilku později se po zákroku Spajiče na Lavezziho kopala penalta. K té se postavil tradiční exekutor Ibrahimovič a vsítil svůj první gól tohoto utkání. Jenže do poločasu stačil TFC srovnat, Didot přihrál Ben Yedderovi, na jehož střelu z voleje gólman Sirigu nezareagoval.

Deset minut po obrátce svěřenci Laurenta Blanca strhli vedení opět na svou stranu. Ibrahimovič skvěle zapracoval v šestnáctce, míč následně přešel k Matuidimu, který ho dostal na Lavezziho, a ten slaboučkou střelou přece jenom skóroval. Znovu vyrovnat mohl po hodině hry Chantome, ale zkazil koncovku.

Po něm naopak Aurier donutil Sirigua k reflexivnímu zákroku svou hlavičkou. Pak už přišel na řadu opětovně Ibrahomovič. V 64. minutě z přímého kopu ze 40 metrů pustil pumelici mířící pod břevno, nicméně v tomhle případě si ještě poradil gólman Boucher. O čtyři minuty již Ibrahimovič zužitkoval centr Cabayeho a hlavou zacílil.

Toulouse dvougólová ztráta do kolen nepoložila. Nejlepší střelec týmu Ben Yedder využil chyby Motty o tři minuty později a snížil. V poslední minutě ovšem kopali hosté svůj druhý pokutový kop a bylo rozhodnuto. I když Ibrahimoviče dokázal Boucher vychytat, vyrazil míč pouze ke Švédovi, jenž pohotově dorazil.

Zostaby:
Toulouse FC: Zacharie Boucher, Dušan Veškovać, Serge Aurier, Uroš Spajić, Steeve Yago, Jean Daniel Akpa Akpro (61. Issiaga Sylla), Étienne Didot (67. Oscar Trejo), Abel Aguilar, Clément Chantôme (80. Eden Ben Basat), Wissam Ben Yedder, Martin Braithwaite
Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu, Alex, Maxwell, Thiago Silva, Gregory van der Wiel, Blaise Matuidi, Thiago Motta, Marco Verratti (65. Yohan Cabaye), Lucas (65. Javier Pastore), Zlatan Ibrahimović, Ezequiel Lavezzi (89. Adrien Rabiot)
Zdroj: Eurofotbal