Toulouse FC - Paris Saint-Germain 2:0

Toulouse potvrdilo výtečnou formu a zdolalo PSG. Má tedy solidně našlápnuto, zatímco na pařížský celek se zase spustí vlna kritiky.

Úřadující mistr přitom měl první poločas v podstatě jasně pod kontrolou. S výjimkou hlavičky Odsonne Edouarda, jíž se prezentoval po rohovém kopu v úvodu utkání. Ve 29. minutě střílel Edinson Cavani a Alban Lafont vyrážel kopačkou. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu se uruguayský kanonýr opřel do balonu hlavou, nicméně na domácího brankáře znovu nevyzrál. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:0.
Ovšem druhá půle začala pro TFC vskutku famózně. Serge Aurier, jenž by v závěru první půle poslal hosty do vedení, kdyby na brankové čáře nezachraňoval obránce Christopher Jullien, hned po jejím začátku stáhnul ve vápně Olu Toivonena. A protože předtím už jednu žlutou měl, byl po té druhé vyloučen. K pokutovému kopu si stoupnul Yann Bodiger a v poklidu skóroval, neboť Alphonse Aréola si vybral opačnou stranu brány - 1:0.

PSG chtělo vyrovnat a Ángel Di María k tomu neměl až tak daleko. Nicméně v 79. minutě propuknul stadion znovu v nadšení, protože Jimmy Durmaz využil hrubého zaváhání Thiaga Motty a levačkou po zemi dal výsledku finální podobu 2:0. Pro sedmadvacetiletého Švéda to byl druhý gól v sezoně a byl vyhlášen hráčem zápasu.

Tým Pascala Dupraze má ze sedmi utkání na kontě čtrnáct bodů a na PSG vyzrál poprvé po sedmi rokách. Zároveň šlo o jeho sedmou výhru v posledních osmi domácích zápasech. Ten další proti Monaku bude na programu až po reprezentační pauze, ale ještě předtím zajíždí TFC do Caen. PSG čeká těžký zápas s Girondins Bordeaux.

Zostavy:
Toulouse FC: Alban Lafont, François Moubandje, Christopher Jullien, Steeve Yago, Issiaga Sylla, Issa Diop, Clément Michelin, Yann Bodiger (83. Jessy Pi), Alexis Blin, Ola Toivonen (65. Jimmy Durmaz), Odsonne Edouard (57. Oscar Trejo)
Paris Saint-Germain: Alphonse Aréola, Maxwell, Thiago Silva, Serge Aurier, Marquinhos, Blaise Matuidi (70. Thiago Motta), Ángel Di María, Grzegorz Krychowiak, Lucas Moura (57. Javier Pastore), Adrien Rabiot, Edinson Cavani (79. Jean-Kévin Augustin)
Rozhodčí: F. Schneider
Zdroj: Eurofotbal