SC BASTIA - PARIS SG 0-4

SC BASTIA  -  PARIS SG  0-4 - obrázek

SC BASTIA - PARIS SG 0-4 - obrázek

Není pochyb, Paříž začíná úřadovat. Dnes milionářský tým zničil nováčka z Bastie na jeho hřišti poměrem 0:4 a vyšvihl se už na průběžné třetí místo v tabulce.

A kdo že byl strůjcem drtivého vítězství? Kdo jiný než Zlatan Ibrahimović, největší hvězda a nejlepší střelec ligy. K jeho dvěma brankám přidali své příspěvky ještě Blaise Matuidi a Jérémy Ménez. Bastia tak zažívá po dobrém startu kruté vystřízlivění: korsický tým prohrál už čtyři zápasy v řadě. Poslední tři střetnutí přitom nováček absolvoval s děsivým skóre 0:10..
Rychlý sešup formy Hantzova týmu pokračoval i dnes. Trvalo to jen šest minut a Pařížané už vedli - Nené zakroutil svůj přímý kop na Ibrahimoviće, který prodloužil na Menéze a Marcos kapituloval poprvé - 0:1.

Korsičané však i přes jasný rozdíl v kvalitě nebyli úplně bezmocní. Mladý záložník Wahbi Khazri se hned dvakrát dostal do slibné palebné pozice, ale Salvatore Sirigu v pařížské bráně svůj tým podržel. Khazri mu nedokázal dát gól ani z nepříjemné přízemní střely, ani z přímého kopu.

PSG mezitím málem navýšilo vedení a opět u toho byl Ibrahimović, který vybídl ke skórování Matuidiho, jenže mladý záložník trefil pouze tyč. A tak si favorit musel počkat až do 40. minuty, kdy Marco Verratti luxusním pasem našel Ibru, který si zpracoval míč a nekompromisně potvrdil svoji pověst kanonýra - 0:2.

Bastia se ještě snažila zareagovat hlavičkou Jérémyho Choplina, která přišla během krátkého období ve druhé půli, kdy domácí kontrolovali hru; v 72. minutě však už bylo prakticky po zápase. Nené uniknul ofsajdové pasti a nabil Matuidimu, který s grácií zkušeného mazáka uklidil míč do brány - 0:3.

Sirigu pak ještě v 85. minutě zlikvidoval další Khazriho přímý kop, a jeho PSG přidalo v nastavení ještě jednu branku. Ibrahimović ideálně využil další Neného skvělý pas a suverénně zatloukl poslední hřebík do domácí rakve - 0:4.

Zostavy-
SC Bastia: Macedo Novaes, Gaël Angoula (68. Julian Palmieri), Sylvain Marchal, Matthieu Sans, Fethi Harek, Jérémy Choplin, Wahbi Khazri, Yannick Cahuzac (67. Florian Thauvin), Sambou Yatabaré, Jérôme Rothen, Anthony Modeste (81. Toifilou Maoulida) Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu, Thiago Silva, Mamadou Sakho, Sylvain Armand, Gregory van der Wiel, Blaise Matuidi, Clément Chantôme, Marco Verratti (75. Mathieu Bodmer), Jérémy Menez (73. Kevin Gameiro), Nenê, Zlatan Ibrahimović