338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

PSG a Manchester City dostaly od UEFA pokutu 60 milionů eur

UEFA.jpg
ohaté kluby Manchester City a Paris Saint-Germain dostaly od UEFA za porušení finanční fair play pokutu 60 milionů eur (1,6 miliardy korun). Navíc smějí zapsat na soupisku pro příští ročník Ligy mistrů jen 21 hráčů místo obvyklých pětadvaceti.

Pokuta 60 milionů eur je nejvyšší, jakou kdy UEFA udělila. Dvě třetiny této částky se nicméně aktuálním mistrům Anglie a Francie vrátí, pokud budou v příštích dvou letech dodržovat finanční pravidla.
Musejí například vydat na platy stejnou částku jako v uplynulé sezoně. V letním přestupovém nesmějí za posily utratit nad rámec částky, kterou získají z případného prodeje hráčů, více než 60 milionů eur. Představitelé City nicméně uvedli, že stejně větší utrácení neplánovali a i v uplynulém ročníku nasadili v Lize mistrů 21 hráčů.

Smyslem finanční fair play je zabránit klubům, aby utrácely víc, než vydělávají. Právě o Manchesteru City s vlastníky z Abú Zabí a PSG s majiteli z Kataru se od počátku mluvilo jako o největších "hříšnících". Oba kluby navrhované sankce akceptovaly, aby se vyhnuly tvrdším postihům, například vyřazení z Ligy mistrů.

Menší tresty dostaly ještě další týmy. Sankce se týkají Petrohradu, Kazaně, Machačkaly, Galatasaraye, Bursasporu, Trabzonsporu a Levski Sofia. Zdroj: Eurofotbal
17.05.2014 06:59:31
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one