Pohárový stop pre PSG, po vyše roku prehral v Parku princov

Futbalisti priebežného lídra Ligue 1 Paríža Saint-Germain nečakane zaváhali v stredajšom domácom stretnutí štvrtého kola Francúzskeho pohára a po prehre s hráčmi Montpellieru 1:2 sa rozlúčili so súťažou. Pre zverencov trénera Laurenta Blanca išlo o prvý neúspech v Parku princov od novembra 2012.
Domáci Parížania nastúpili v základnej zostave bez hviezdneho zakončovateľa Zlatana Ibrahimoviča, na lavičke sedel i brankár Salvatore Sirigu. Jeho kolega medzi tromi žrďami Nicolas Douchez chybil v 20. min, nezlikvidoval centrovanú loptu a po hlavičke obrancu Daniela Congrého inkasoval prvý gól duelu. PSG vyrovnal o desať minút zásluhou Edinsona Cavaniho na polčasových 1:1. V 66. min poslal kouč Blanc na trávnik duo Ibrahimovič - Thiago Motta, no už o tri minúty si pripísal víťazný presný zásah kolumbijský útočník Victor Montaňo.

"Počas januára sme hrali skutočne dobre, dnes však nie a to ma hnevá," vyhlásil po zápase Blanc. "Nespravili sme to, čo sme mali a Montpellier nás potrestal, premenil svoje šance," uviedol kormidelník PSG. Spokojnosťou prekypoval majiteľ aktuálne šestnásteho klubu tabuľkového poradia Ligue 1 Louis Nicollin. "Dúfal som, že hráči nebudú po dueli príliš unavení pred sobotňajším stretnutím proti Nice, no napokon sme v Paríži vyhrali. Bol to neuveriteľný pocit, veď v poslednom zápase tu hráči Saint-Germain strelili päť gólov mužstvu Nantes," dodal Nicollin.
Zdroj: Profutbal