PARIS SG - SOCHAUX 2-0

PARIS SG  -  SOCHAUX  2-0 - obrázek

PARIS SG - SOCHAUX 2-0 - obrázek

Na Sochaux máme z minulej sezóny príjemné spomienky, keď sme tohto súpera deklasovali doma 6:1. PSG po trojremízovom vstupe do nového ročníka ligovej súťaže následne zaknihoval tri výhry v rade (Lille, Toulouse, Bastia) a Sochaux malo byť štvrtým sokom, na ktorom si Ibrahimovič a spol. zgustnú. Pre trest nemohol nastúpiť Chantôme, zranenia si doliečujú Bodmer, Lavezzi, Lugano, Ménez a Motta, aj preto dostal šancu v poddimenzovanej záložnej formácii po dlhšej rekonvalescencii Sissoko. V útoku operoval Gameiro, ktorý mal vytvoriť tandem s typologicky odlišne stavaným Ibrahimovičom. Všetci fans PSG očakávali, že si na 17. tíme tabuľky urobia chlapci dobrú klímu v šatni pred ťažkými súbojmi s FC Porto a Olympique Marseille.
Už si pomaly začíname zvykať, že na úvodný gól nášho PSG nečakáme dlho a inak tomu nebolo ani teraz, skóre sa menilo už v 11. minúte. Pastore perfektne vysunul za chrbát hosťujúcej obrany Gameira a ten zoči-voči Pouplinovi nezaváhal - 1:0.

V 22. minúte pohrozil na druhej strane ihriska Bakambu, pozorný Sirigu však loptu vyboxoval do bezpečia. V úvodnom dejstve to bola ojedinelá akcia Sochaux, hra patrila domácemu favoritovi. V 25. minúte delili Matuidiho od zvýšenia skóre len centimetre, no v 33. minúte už tribúny Parku princov zaburácali druhýkrát, keď s chuťou hrajúci Gameiro špičkou kopačky zasiahol loptu po prízemnom centri Maxwella - 2:0. V 43. minúte Maxwell z priameho kopu našiel hlavu nabiehajúceho Alexa, ale Pouplin podržal svoj tím.

Sochaux v 58. minúte nebezpečne pohrozilo po rohu Boudebouza, no hlavička Doubaïa išla mimo. V 67. minúte predviedli Parížania krásnu akciu po osi Van der Wiel - Ibrahimovič, švédsky kanonier naservíroval loptu Gameirovi, ale jeho akrobatický pokus v sieti neuviazol. Gameiro sa pokúšal o hetrik, no v 77. minúte mu radosť prekazil Pouplin a o dve minúty neskôr prenechal miesto na ihrisku Hoarauovi. PSG v pohodlnom tempe dosiahol už štvrté ligové víťazstvo v rade. Mesiac september bol, aspoň čo sa výsledkov týka, ukážkou dokonalosti.

Ligue 1 - 7. kolo:
sobota 29. septembra 2012 (Parc des Princes):
PARÍŽ SG - SOCHAUX 2:0 (2:0)
Góly: 11. a 33. Gameiro. Rozhodca: Wilfried Bien, ŽK: Sissoko - Traoré, Kanté, 44.552 divákov.
zostavy a striedania:
PSG: Sirigu - Jallet (c), Alex, Silva, Maxwell - Sissoko (61. Van der Wiel), Verratti (74. Rabiot), Matuidi - Pastore - Ibrahimovič, Gameiro (79. Hoarau)
Sochaux: Pouplin - Corchia, Peybernes, Kanté (c), Roussillon - Doubaï (80. Yartey), Traoré - Contout (68. Camara), Boudebouz (88. Nogueira), Roudet - Bakambu