PARIS SG : OM 2:1 ! ! !

První letošní Le Classique dopadlo podle očekávání výhrou domácího PSG, i když Marseille rozhodně nedalo kůži lacino a nakonec může být s výkonem víceméně spokojeno. Otázkou je, nakolik je toto vědomí útěchou, když se Míchelovi svěřenci propadli po výsledku 1:2 až na šestnácté místo. Hosté po Batshuayiho trefě vedli, favorit však dokázal otočit dvěma penaltami Zlatana Ibrahimovice..

Obrovitý Švéd tak nejenom vystřelil Pařížanům pětibodové vedení na čele tabulky, ale navíc zaznamenal i důležitý osobní milník - dostal se totiž na metu 110 branek, čímž se osamostatnil na čele historických střeleckých tabulek PSG (doposud vedoucí Pauleta jich nasázel 109). Ibra je tak oficiálně novým rekordmanem klubu. Radost z tohoto úspěchu mohla být zkalena bodovou ztrátou, Kevin Trapp se ale tentokrát vyšvihl, když v 55. minutě chytil penaltu Abdelazizu Barradovi.
Les Phocéens přijeli do hlavního města s nelichotivou sérií čtyř utkání bez vítězství v zádech, od začátku to však vypadalo, že chtějí tento trend stůj co stůj zlomit. Hlavně Romain Alessandrini byl zkraje zápasu hodně nebezpečný a už v první minutě přinutil dělovkou Trappa k pohotovému zákroku; krátce poté musel Aurier před dotírajícím Barradou odklízet povedený Cabellův pas. V další šanci před Alessandrinim zachránil bránící Maxwell.

Na druhé straně se sice předvedl ve formě hrající Ángel di Mária, jeho pokus o vyslání Ibrahimovice však skvěle vystihl stoper Rolando; jinak se překvapivě hrálo spíše před domácí bránou. Marseille zahazovalo slibné šance a málem bylo potrestáno, když se Ibrahimovic po převzetí Verrattiho pasu úspěšně probil přes N'Kouloua; kapitán Mandanda však včasným výběhem situaci vyřešil. Di Mária následně pálil těsně mimo - a potom už se hosté konečně dostali do vedení. Barradův pas zmátl bránícího Davida Luize a snesl se přesně na hlavu Batshuayiho, který nekompromisně přibil míč do Trappovy sítě.

Belgičan se sice mohl radovat z veledůležité branky, nakonec se však proměnil z hrdiny v psance - či alespoň vyrovnal svůj zápasový účet, když jeho katastrofální pokus o malou domů vypíchl Ibrahimovic a Mandandovi nezbývalo nic jiného než jej srazit k zemi. Výsledek byl jasný: penalta, gól, 1:1. O pouhé dvě minuty později zahrál Rolando ve vápně rukou a sudí Benoit Bastien byl opět nekompromisní; Ibra se tak dostal ke dvěma penaltovým trefám v průběhu několika desítek vteřin a kromě osobního rekordu vystřelil PSG poločasové vedení.

Po změně stran jako první zahrozil domácí Aurier, jehož nepřesná rána signalizovala, že Pařížané rozhodně nehodlají usnout na vavřínech a chtějí se i nadále tlačit do útoku; ironicky to byl právě domácí pravý bek, kdo následně svojí chybou dopřál soupeři obrovskou šanci na vyrovnání. Jeho faul na Barradu ve vápně byl oceněn další, v zápase už třetí penaltou, sám poškozený však pouze nechal vyniknout Trappův úchvatný reflex.

V hektickém závěru pálil opět všudybyl Aurier po Di Máriově rohu těsně mimo, načež Mandanda musel pohotovým výběhem zablokovat příležitost Javiera Pastoreho; na druhé straně se Marseille dostalo na dostřel zaslouženému bodu, Basthuayi však hlavičkoval nad břevno a před Rémy Cabellou opět zachránil situaci dnes opravdu výtečný Trapp.
Zostavy:Paris Saint-Germain: Kevin Trapp, Maxwell, Thiago Silva, David Luiz, Serge Aurier (87. Marquinhos), Blaise Matuidi, Thiago Motta, Ángel Di María (86. Ezequiel Lavezzi), Marco Verratti, Zlatan Ibrahimović (71. Javier Pastore), Edinson Cavani
Olympique Marseille: Steve Mandanda, Rolando, Paolo De Ceglie (72. Brice Dja Djédjé), Nicolas N'Koulou, Javi Manquillo, Lassana Diarra, Romain Alessandrini, Abdelaziz Barrada (71. Lucas Ocampos), Rémy Cabella, Lucas Silva (85. Bouna Sarr), Michy Batshuayi
Rozhodčí: B. Bastien
Zdroj: Eurofotbal