PARIS SG : MONTPELLIER 0:0

Mocné PSG zakončilo rok 2014 v krizi. Definitivně je o tom jasno po dnešku - do té doby byli Blancovi svěřenci v Parku princů naprosto suverénní, remíza 0:0 s Montpellierem jim proto stačit v žádném případě nemůže. Mimo jiné to znamená, že titul podzimního půlmistra nejspíš spadne do klína Lyonu nebo Marseille..

Utkání to přitom bylo tak jednostranné, jak jen to okolnosti dovolovaly; hosté vystřelili v celém zápase jedinkrát (!), a to ještě ne na bránu. Jejich defenziva však odvedla skvělou práci, uhlídala Ibrahimovice s Cavanim a výsledkem je čisté konto. Pařížané neskórovali před vlastním publikem poprvé po neuvěřitelných 36 ligových zápasech.
Blanc oproti pohárovému zápasu s Ajacciem poslal na hřiště opět své tradiční opory, a první šance přišla po 10 minutách - po Maxwellově centru se natahoval Cavani, se skvělým obranným zákrokem však přispěchal Abdelhamid El Kaoutari. O pět minut později upadl Park princů do mrtvolného ticha: Mounier na druhé straně po ojedinělém brejku nacentroval a Sanson skvěle uklidil míč do sítě. Naštěstí pro domácí však stál v ofsajdu.

Od té doby už se čekalo pouze na to, kdy Pařížané vstřelí první gól; že se to nepovede po celých 90 minut, to předpokládal asi málokdo. Gólman Jonathan Ligali zasáhl proti Ibrahimovicově střele a skvěle si poradil i s Cavaniho pokusem, když se vrhl mohutnému Uruguayci pod nohy; to už se blížil konec první půle a favorita začínala svírat frustrace.

Osm minut po změně stran pokoušel štěstí z přímého kopu David Luiz, Ligali se však dnes evidentně rozhodl, že gól zkrátka nepustí. Ne že by byl pod nějakou nesnesitelnou palbou - hosté bránili velice dobře a Pařížané měli problémy propracovat se byť jen ke střele. Vůbec největší jejich šanci zahodil v 64. minutě po Mottově rohu hlavičkující Silva. Tedy, zahodil - jeho pokus uniknul dokonce i skvělému brankáři a mířil do sítě, na poslední chvíli však na čáře zasáhl obětavý Mounier.

Posledním záchvěvem pak bylo dožadování se penalty po souboji Mathieu Deplagneho s Adrienem Rabiotem; sudí však žádost PSG neuznali, a úřadující mistr se tak musel spokojit s ponižující ztrátou bodů proti celku ze středu tabulky. Montpellier si za brilantní defenzivní organizaci bod bezesporu zasloužil.
Zostavy:
Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu, Thiago Silva, Maxwell (79. Lucas Digne), Gregory van der Wiel, David Luiz, Lucas, Thiago Motta, Blaise Matuidi (64. Adrien Rabiot), Marco Verratti, Edinson Cavani (64. Jean-Christophe Bahebeck), Zlatan Ibrahimović
Montpellier HSC: Jonathan Ligali, Daniel Congré, Hilton, Abdelhamid El Kaoutari, Joris Marveaux, Jonas Martin (84. Souleymane Camara), Bryan Dabo (72. Mathieu Deplagne), Morgan Sanson, Jamel Saïhi, Anthony Mounier, Lucas Barrios (77. Kévin Bérigaud)
Rozhodčí: Sébastien Moreira
Zdroj: Eurofotbal