PARIS SG : LORIENT 2:2

PARIS SG : LORIENT  2:2 - obrázek

PARIS SG : LORIENT 2:2 - obrázek

Osud zariadil, že nový ročník francúzskej ligy otvárame s tým istým súperom ako vlani - Lorientom. Spomienky na bretónskych "hejkov" však nie sú veľmi príjemné, veď takto pred rokom sme s nimi doma prehrali 0:1. Na súpiske PSG nefigurujú Thiago Motta, Mohamed Sissoko, Guillaume Hoarau a Adrien Rabiot, ktorých kvária zdravotné problémy. Reprezentačné povinnosti na olympijskom turnaji si plní brazílsky stopér Thiago Silva, Milan Biševac je údajne na odchode do Lyonu a Javier Pastore si odpykáva trest. Napriek týmto absenciám nám povinnosť velí vyhrať aj z toho dôvodu, že v lete k nám prišli hviezdy rangu Ezequiela Lavezziho a Zlatana Ibrahimoviča.

V letnej príprave náš PSG odohral 5 zápasov. Najskôr na sústredení v Štajersku deklasoval regionálny domáci tím Stegersbach 9:0, no ďalšie merania síl už preverili našich chlapcov podstatne viac. Remízy 2:2 s CSKA Moskva, 1:1 s Chelsea Londýn, 1:1 s D.C. United odhalili slabé stránky, na ktorých musíme popracovať. Generálka s FC Barcelona však bola pastvou pre oči a remíza 2:2 s jedným z najlepších mužstiev na svete hriala pri srdci.

S kapitánskou páskou nastupuje Jallet, v bráne rozchytaný Douchez, v strede poľa aj Chantome a premiérovo v novom drese v súťažnom zápase trojlístok Verratti, Lavezzi a Ibra. Nene iba na lavičke, musí si zvykať... Vypredaný štadión mohol už v 4. minúte sledovať peknú akciu Lavezziho s Menezom, druhý menovaný však na Audarda nevyzrel. Z následného brejku prišiel neočakávaný trest, keď si center Monneta-Paqueta smoliarsky zrazil do brány Maxwell - 0:1. Hráči PSG v ďalšom priebehu častejšie držali loptu vo svojej moci, ale hostia udatne bránili.

Zo štyroch rohov favorita v krátkom slede rezultovala nebezpečná hlavička Ibrahimoviča k vzdialenej žrdi, ktorú Audard s námahou vytlačil. Z následného rohu neuspel ani Alex, ktorý si nabehol do šestnástky súpera a hlavou minul bránu. Lorient v 21. minúte potrestal dieru v obrane PSG, našťastie gól Traorého pre ofsajd neplatil. Pravdupovediac, Parížanov nepriaznivé skóre mierne vykoľajilo a mohli inkasovať druhý gól, tentokrát už regulárny. To keď Jouffre v 28. minúte prízemnou strelou poriadne natiahol Doucheza. Ďaleko od zvýšenia na 2:0 nebol ani Traoré, ktorého pokus sa obtrel o ľavú žrď domácej brány. V 35. minúte kontroval Lavezzi, ale Audard bol na svojom mieste a odrazenú loptu nedokázal Ibrahimovič poslať do brány, keď v poslednej chvíli zahviezdil Ecuele Manga. PSG v závere prvého polčasu vystupňoval tlak, vytvoril si slušný závar, ale paradoxne inkasoval z kopačky Aliadiera. Na neho akoby obrana domáceho tímu úplne zabudla, sám postupoval na Doucheza a nemal problém ho prekonať - 0:2.

V 49. minúte sa mohli Parížania dostať do zápasu, keď Jallet naservíroval loptu na hlavu Ibrahimoviča, ale jeho pokusu chýbali centimetre. O minútu neskôr sa zrodila ďalšia veľká šanca PSG, ale Audard si užíval svoj veľký večer a opäť Lavezzi si na ňom vylámal zuby. V 55. minúte demonštroval strelecké prekliatie Ibra, ktorý trafil žrď - na šľaktrafenie... Obrana Lorientu odolávala do 64. minúty. Čerstvý Neneho center sa dostal k Ibrahimovičovi a ten svojím prvým gólom za PSG v súťažnom zápase vykresáva nádej - 1:2.

Vyrovnanie mal o chvíľu na nohe Menez, po prihrávke Lavezziho však v dobrej pozícii zo 6 metrov mieril nad. Potrebujeme nové sily na záverečný tlak, namiesto Lavezziho prichádza Gameiro. Delovku Neneho vyráža Audard, ktorý je jasne najlepším hráčom hostí. Lorient bol blízko senzácie, ale napokon si z Parku princov odniesol domov len bod. V 88. minúte Bourillon fauloval vo vlastnej šestnástke Matuidiho, loptu si na biely bod postavil Ibra a penaltu chladnokrvne premenil - 2:2.

Zaujímavosť o Zlatanovi - v Juventuse, Barcelone, Interi Miláno a teraz aj v Paríži dal pri svojom debute gól - je to PÁN HRÁČ! Škoda, že nebol víťazný, lebo dnes sme mali podľa priebehu hry jasne vyhrať, ale sezóna sa len začína.

V 2. kole hráme v nedeľu 19. augusta o 21.00 hod na pôde korzického Ajaccia.

Napísal: Lukáš

1. kolo Ligue 1 - 11.8.2012 (Parc des Princes)
PARÍŽ ST. GERMAIN - FC LORIENT 2:2 (0:2)
Góly: 64. a 89. Ibrahimovič (druhý z 11 m) - 4. Maxwell (vl.), 45.+2 Aliadiere.
ŽK: Chantome - Bourillon.
ČK: 88. Bourillon.
Rozhodca: Tony Chapron
Diváci: 43.000
zostavy a striedania:
PSG: Douchez - Jallet, Sakho, Alex, Maxwell - Chantôme, Verratti (58. Matuidi), Bodmer (58. Nene) - Lavezzi (74. Gameiro), Ibrahimovič, Ménez
Lorient: Audard - L. Koné, Bourillon, Ecuele Manga (46. Coutadeur), Mareque - Jouffre, Romao, Mvuemba, Monnet-Paquet (90. Baca) - Aliadiere, Al. Traoré