PARIS SG : LEVERKUSEN 2:1

Paris Saint-Germain se může radovat z postupu, i když dnes se rozhodně nejednalo o pouhou formalitu. Přesto francouzský mistr dokázal zvítězit a především díky skvělému prvnímu utkání postupuje do čtvrtfinále milionářského pódia Ligy mistrů.

Slovo odveta v dnešním utkání téměř ztrácelo na významu, protože po výkonu z prvního utkání se šance německého týmu zmenšily na více než minimum. Výsledek 4:0 ve prospěch pařížského SG na hřišti soupeře dával svěřencům trenéra Laurenta Blanca velmi luxusní náskok.
Na luxus je ostatně bohatý klub zvyklý již delší dobu a nyní podle jeho představitelů nastal ideální část vyjádřit své ambice také na hřišti. Zahraničním kapitálem udržovaný výběr hvězd měl za úkol bavit diváky i ve druhém utkání, do kterého ale vůbec nevkročil tou správnou nohou. Nejprve se pouze zastřeloval mladý záložník Emre Can, jehož projektil ještě brankář Sirigu zneškodnil, ale o chvíli později již ani Sirigu zaskočit nedokázal.

Donatiho centr z pravé strany se totiž snesl na zadní tyč, kde stál dobře postavený a nikým nehlídaný Sidney Sam a ten pohodlnou hlavičkou zmrazil Park Princů!

Domácí pochopili, že s podobně laxním přístupem by jejich postupové šance ještě vůbec nemusely být na takové výši, takže začali pomalu roztáčet kolotoč akcí. Díky chybě Topraka se do zakončení dral opěvovaný Švéd Zlatan Ibrahimović, ale na něj vyzrál brankář Leno a udržel svůj tým ve hře. To se však brzy změnilo a také Leno musel do sítě pro míč. Za jeho záda se totiž trefil Marquinhos, který skóroval taktéž hlavou - 1:1.

To už samozřejmě představovalo výraznou komplikaci pro hostující celek. Obrana německého týmu se začala sypat jako domeček z karet a domácí nejednou ohrozili svatyni brankáře Lena. Nejprve se do šance dostal opět Ibrahimović, ale jeho rána skončila na břevně! Míč se sice vrátil na kopačky PSG, ale ani zkušený Argentinec Ezequiel Lavezzi z dorážky úspěšný nebyl.

Vše mohl ve světlejší kontury obrátit Derdyok a především Simon Rolfes, ale po akcí prvního se druhý jmenovaný netrefil. Derdyok byl v pokutovém území PSG faulován a sudí Bebek správně ukázal na značku pokutového kopu. Simon Rolfes ale jiskru naděje svému celku nevykřesal a namířil míč pouze do brankáře Sirigua! Ani ofenzivní síla domácích v podání trojlístku Lavezzi - Ibrahimović - Cavani se v první půli nedokázala prosadit, i když v jejím závěru byl Cavani hodně blízko.

Pět minut po návratu ze šaten dostal svou první žlutou kartu v utkání Emre Can a následně rodák z Frankfurtu sledoval, jak jeho brankář opět loví míč ze sítě. Ezequiel Lavezzi se v další šanci nemýlil a po zpětné nahrávce od beka Digneho rozvlnil síť!

Ani to však nemuselo být vše, protože o další minutu později se německý celek málem dočkal srovnání. Donati však mířil jen do míst, kam brankář Sirigu dosáhl. Mladý italský brankář se musel hodně natahovat také po ráně Castra a do třetice Derdyoka, obě výzvy ale úspěšně zvládl. Po ekvilibristickém sólu Edinsona Cavaniho se k míči dostal ještě Pastore, ale ten své kritiky gólem neumlčel - nahrávka na Ibrahimoviće skončila nad bránou. Dvacet minut před koncem si hosté ještě více zkomplikovali cestu za vysněným postupem, když druhou žlutou kartu viděl Can.

Do své někdejší formy z působení v Palermu se dlouho snaží dostat Javier Pastore, ale dnešní večer mezi jeho nejslavnější patřit nebude. Pět minut před koncem se sice zjevil před brankářem Lenem, ale ten si připsal skvělý zákrok a jeho ránu vyrazil! Přesto slavit nemůže, neboť se jeho tým s Ligou mistrů loučí. Zdroj: Eurofotbal