PARIS SG : GUINGAMP 3:0

Prozatimní nejlepší střelec Ligue 1 Edinson Cavani sice tentokrát vyšel střelecky naprázdno, ale v duelu s Guingampem jej zastoupili jiní, tudíž je zřejmé, že PSG nadále zůstane v čele ligové tabulky.

Uruguayský sniper, který se činil v květnovém vzájemném střetnutí, měl první příležitost i tentokrát. Po přihrávce van der Wiela se ale proti němu vytáhnul Jonas Lössl. V 18. minutě se už ale skóre pohnulo. Javier Pastore převzal balon od Ibrahimoviće, udělal si prostor a zpoza velkého vápna trefil přesně pravý dolní roh brány - 1:0.
Jen o chvíli později mohl náskok zvýšit sám švédský kanonýr, ale gól jako by si nechával až na tu 83. minutu. Guingampští vycítili možnou příležitost a po přímém kopu ohrozil Kevina Trappa Niil De Pauw. A těsně před pauzou na německého brankáře nevyzrál ani Yannis Salibur z přímého kopu z dobrých pětatřiceti metrů.

Ve druhém poločase hráli domácí mnohem zodpovědněji a útočná hrozba ve složení Zlatan, Di María a Pastore měla další příležitosti. Argentinská posila z Manchesteru United si v 77. minutě připsala svou první trefu v Ligue 1, jelikož dorazila Ibrahimovićovu střelu, kterou Lössl ke škodě hostujícího celku neudržel - 2:0.

V závěrečné desetiminutovce otevřel také Zlatan svůj účet ve francouzské nejvyšší soutěži pro tuto sezonu, když po přihrávce Di Maríy napálil balon do horního rohu guingampské svatyně - 3:0. Švédský útočník mohl ještě poté z penalty pečetit výsledek na 4:0, ale na gólmana v tomto případě už nevyzrál.

Zostavy:
Paris Saint-Germain: Kevin Trapp, Marquinhos, Maxwell, Gregory van der Wiel (66. Thiago Silva), David Luiz, Thiago Motta, Ángel Di María (84. Ezequiel Lavezzi), Blaise Matuidi, Javier Pastore (75. Marco Verratti), Edinson Cavani, Zlatan Ibrahimović
EA Guingamp: Jonas Lössl, Lars Jacobsen, Brou Angoua, Jérémy Sorbon, Mustapha Diallo, Niil De Pauw (60. Nicolas Benezet), Younousse Sankharé, Lionel Mathis, Laurent Dos Santos, Yannis Salibur (89. Mana Dembélé), Marcus Coco (72. Jimmy Briand)
Rozhodčí: Frank Schneider
Zdroj: Eurofotbal