PARIS SG : FC NANTES 2:1

Dva Zlatanovy góly zajistily PSG těsnou výhru v duelu s FC Nantes. Pařížský klub se tak dostal na první místo tabulky a čeká, jak si povede Olympique Marseille v utkání s Metami.

V lednu letošního roku to ve městě nad Seinou byla naprosto jednoznačná záležitost. Domácí deklasovali hosty 5:0. Ti tak prodloužili svou sérii bez vstřelené branky v Parku princů na deset let! Jenže tato statistika vzala v tomto případě za své už po osmi minutách hry, kde se z nějakých šestadvaceti metrů trefil famózně do protilehlého (levého) horního rohu branky americký reprezentant Alejandro Bedoya - 0:1.
A netrvalo dlouho a mohlo to být 0:2. Jordan Veretout zahrával přímý kop, který pak z voleje dopravil do branky Papy Djilobodji, jenž měl velký podíl na prvním zásahu svého týmu. Jenže, rozhodčí Benoít Bastien viděl údajný faul jeho spoluhráče Oswalda Viczarronda, takže branka nebyla uznána a PSG mohlo zavelet k otočení skóre.

Ve 34. minutě přišel první ze dvou parádních okamžiků Zlatana Ibrahimoviće. Lucas poslal z pravé strany přízemní centr do vápna, kde švédský kanonýr prostě nesmí dostat ani centimetr ... co centimetr, ani milimetr prostoru! Jenže tentokrát jej dostal, takže mohl levačkou zakončovat - 1:1. PSG poté více drželo míč na kopačkách, ovšem Rémy Riou musel zakročit až v závěru první půle, kdy po Lavezziho centru zkoušel jeho pozornost hlavou kapitán Thiago Silva.

Ve 48. minutě si Zlatan stoupl k přímému kopu a přibližně ze stejného místa jako v prvním poločase Bedoya, to trefil skoro stejně, jako ... inu, jako v prvním poločase Bedoya - 2:1. Les Canaris se poté především bránili, nicméně Blankovi svěřenci ne a ne zamířit přesně. Teprve až když Ezequiel Lavezzi zamířil po Aurierově centru těsně mimo tyče, začal se tým Michela Der Zakariana tlačit dopředu.

Hlavička Alejandra Bedoyy ale mířila mimo a střídající Lucas Deaux napálil svůj pokus přímo na Salvatoreho Siriga, který s ním proto vůbec neměl žádný problém. FC Nantes tedy spadlo na deváté místo a pohárové příčky se mírně vzdalují. Pokud ovšem zvládne dva zbývající letošní zápasy (s Bordeaux a s Lorientem) mohla by být situace o poznání veselejší.
Zostavy:
Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu, Thiago Silva, Marquinhos, Serge Aurier, Lucas Digne, Lucas (72. Edinson Cavani), Marco Verratti (65. Blaise Matuidi), Adrien Rabiot, Javier Pastore (73. Clément Chantôme), Zlatan Ibrahimović, Ezequiel Lavezzi
FC Nantes: Rémy Riou, Kian Hansen (87. Vincent Bessat), Papy Mison Djilobodji, Oswaldo Vizcarrondo, Olivier Veigneau, Issa Cissokho, Rémi Gomis (69. Serge Gakpé), Alejandro Bedoya, Georges-Kevin N'Koudou, Jordan Veretout (68. Lucas Deaux), Yacine Bammou
Rozhodčí: Benoít Bastien
Zdroj: Eurofotbal