PARIS SG : FC LORIENT 3:1

Král je zpátky. Zlatan Ibrahimovic sestřelil Lorient třemi brankami a postaral se tak o výhru 3:1; dvě trefy zaznamenal z penalty. Pařížský klub se tak provizorně vrací na první místo tabulky..

Švédský kanonýr se z bílého puntíku poprvé prosadil už ve čtvrté minutě, Les Merlus se ale nevzdali, ukázali bojovného ducha a po změně stran se jim podařilo vyrovnat díky Jordanu Ayewovi. Ibrahimovic vrátil domácím vedení osm minut před koncem, opět z penalty, která byla tentokrát hodně diskutabilní. V nastaveném čase pak dokonal hattrick a zvedl svůj počet ligových branek v sezoně na 17.
Kouč Laurent Blanc dnes postrádal celou řadu opor - z různých důvodů chyběli David Luiz, Marquinhos, Serge Aurier, Yohan Cabaye i Lucas Moura, takže se muselo experimentovat a Thiago Motta se posunul na stopera vedle krajana Thiaga Silvy. Oba Brazilci však zpočátku příliš práce neměli; PSG převzalo iniciativu už od první minuty a brzy šlo do zaslouženého vedení. Gól mohl vstřelit už Edinson Cavani, který po 90 vteřinách zpracoval Pastoreho pas a prověřil gólmana Benjamina Lecomteho; nakonec se však zadařilo až Ibrovi, kterého Lecomte zastavil nedovoleným způsobem a sám faulovaný nařízenou desítku proměnil.

Pařížané se evidentně snažili dát rychle zapomenout na minulý víkend a porážku 2:3 na půdě Bordeaux; motivováni touhou vrátit se na první místo působili vyloženě hladovým dojmem, a nebýt Lecomteho, mohl být s Lorientem amen ještě do poločasu. Hostující gólman si však poradil jak s pokusem Lavezziho, tak s další ránou Ibrahimovice. Na druhé straně se Salvatore Sirigu mezi tyčemi nudil; prověřila jej pouze dalekonosná rána Didiera Ndonga.

Po změně stran však Lorient ožil a začal se snažit o vyrovnání. Ayew vyslal první varování už v úvodu druhé půle, nakonec ale uspěl až v 67. minutě - jeho vynikající přízemní rána zapadla přesně k levé tyči Siriguovy klece. Asistenci si připsal střídající forvard Benjamin Jeannot.

Ayew byl vůbec při chuti a mohl svůj tým poslat dokonce do vedení; Verratti však jeho další střelu odklidil z brankové čáry, a místo velkého překvapení se tak zrodil očekávaný scénář. Střet Lamine Koného s Pastorem ve vápně byl sudím Tonym Chapronem posouzen jako penaltový, a Ibrahimovic vrátil favoritovi vedení. Finální úder přišel poté, co Verratti obral o míč Ndonga a nahrál švédskému střelci na třetí branku.

Zostavy:
Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu, Thiago Silva, Maxwell, Gregory van der Wiel, Thiago Motta, Blaise Matuidi, Marco Verratti, Javier Pastore, Edinson Cavani, Zlatan Ibrahimović, Ezequiel Lavezzi (65. Adrien Rabiot)
FC Lorient: Benjamin Lecomte, Lamine Koné, Vincent Le Goff, François Bellugou (85. Gianni Bruno), Wesley Lautoa, Lamine Gassama, Didier Ibrahim N'Dong, Walid Mesloub, Romain Philippoteaux (82. Yann Jouffre), Maxime Barthelmé (62. Benjamin Jeannot), Jordan Ayew
Rozhodčí: Tony Chapron
Zdroj: Eurofotbal