PARIS SG - EVIAN 4:0

PARIS SG - EVIAN 4:0 - obrázek

V posledných piatich ligových zápasoch získal PSG len 4 body a rozhodne tým nenaplnil očakávania náročných majiteľov klubu. V priebehu týždňa si však Ancelottiho tím udobril "skalných" víťazstvom 2:1 nad Portom a postupom z prvého miesta A-skupiny Ligy majstrov do jarného osemfinále. Proti Evianu nefigurovali na súpiske najmä hráči zo stredu poľa - Nene (disciplinárne dôvody), Bodmer, Sissoko (výkonnostné), Matuidi a Verratti chýbali pre trest. Aj preto nastúpil v základe uzdravený Thiago Motta. Povinnosť velila nad 17. tímom tabuľky bodovať naplno, aby sme nestratili kontakt s vedúcim Lyonom (5 bodová strata) a Marseille (-3 body).
Od úvodných minút naša veľká prevaha, držanie lopty 73 vs. 27 percent hovorí za všetko. A rodia sa aj šance. V 8. minúte Pastoreho center na druhú žrď nachádza hlavu Ibrahimoviča, jeho pokus reflexívne nohou likviduje gólman hostí Laquait. Ibra opäť v akcii v 14. minúte, ale bez efektu. V 20. minúte po peknom prieniku Maxwella do tretice skúša šťastie Ibrahimovič, tentoraz bránu netrafil. V 28. minúte sa nádherná kolektívna akcia končí gólom v sieti Evianu. Pastore pätičkou naštartoval Jalleta na pravom krídle a po jeho centri Ibrahimovič posiela loptu do siete - 1:0! Konečne to tam padlo - Zlatanov 14. gól v Ligue 1, ktorým si upevnil vedúcu pozíciu v tabuľke strelcov. Prešli len necelé tri minúty a Zlatan sa prevtelil do role, ktorá mu je okrem strieľania gólov tiež veľmi blízka - nahral na gól Lavezzimu, ktorý si nabehol do šestnástky a zvýšil na 2:0! Prvý zásah do čierneho pre "El Pocha" vo francúzskej lige a hneď sa ním zapísal do dejín - bol to totiž jubilejný 3000. gól PSG v klubovej histórii. Skvelé, že ani dvojgólové vedenie hráčov PSG neuspokojilo a do polčasu pokračovali v aktívnej hre. Lavezzi, Ménez a Maxwell mali ďalšie šance na zvýšenie skóre a hoci neboli úspešní, výkon v prvom polčase sa divákom musel páčiť. Strely 9:0 pre PSG, držanie lopty v percentách 65:35. Jasná záležitosť.
Evian spravil dvojnásobné striedanie a v druhom dejstve už bol pre naše mužstvo vyrovnanejším súperom. Khelifov prvý dotyk s loptou a hneď nebezpečie, keď jeho polovolej v poslednej chvíli zblokovala obrana PSG. V 59. minúte kapitán hostí Sorlin napriahol z 25 m a Sirigu vyrazil na roh. V 64. mohol definitívne rozhodnúť Zlatan, po akcii Lavezziho s Pastorem preloboval Laquaita, ale loptu zastavila pravá žrď. Hostia čoraz viac vystrkovali rožky, v 73. Khelifovu strelu chytil Sirigu a o štyri minúty neskôr Dja DjéDjé vypálil z diaľky tvrdo a len tesne vedľa ľavej žrde. V závere hra hostí vabank nevyšla. Najskôr po prihrávke Pastoreho dáva na 3:0 Motta, ktorého za ovácií publika krátko na to strieda Gameiro. Kevin potreboval len pár sekúnd a po Ménezovej fantastickej práci nezadržateľne rozvlnil sieť - 4:0. Koniec zápasu - fantastické víťazstvo. Tradične skvelý Zlatan, ale aj Pastore, Motta, Ménez, Lavezzi. Skrátka všetci, dnes skutočne celé mužstvo podalo výborný výkon.
V 17. kole nastúpime v utorok 11. decembra o 19.00 h na ihrisku Valenciennes. Do Vianoc nás čakajú ešte dva zápasy Ligue 1, šláger s Lyonom (nedeľa 16. decembra) a Brestom (piatok 21. decembra).

Ligue 1 - 16. kolo (8. decembra 2012):
PSG - Evian Thonon-Gaillard 4:0
(2:0)
Góly: 28. Ibrahimovič, 31. Lavezzi, 84. Motta, 87. Gameiro, ŽK: Jallet - Koné, Barbosa, Mbarki. Rozhodca: Olivier Thual