PARIS SG - DYNAMO KYJEV 4:1

PARIS SG  -  DYNAMO KYJEV  4:1  - obrázek

PARIS SG - DYNAMO KYJEV 4:1 - obrázek

PSG zvládlo svůj vstup do Ligy mistrů po osmi letech na jedničku. Doma si hravě pohrálo z vicemistrem ukrajinské ligy Dynamem Kyjev 4:1 a slaví zasloužené tři body. Hostující celek v Paříži nepředvedl vůbec dobrý výkon, dělal velké chyby v obraně a směrem dopředu byl naprosto bezzubý.

Kdo by před zápasem čekal, že nezkušené PSG bude mít v Lize mistrů s otřepaným Dynamem Kyjev nějaké problémy, šeredně se mýlil. Od začátku až do konce domácí utkání vládli. Je ale pravda, že je uklidnil sporný moment z první půle, kdy zahrávali přísně nařízenou penaltu ze strany sudího Kuiperse.
Ostatně to není první případ, kdy se v Parku princů něco podobného událo. Je ovšem nutno podotknout, že PSG i přesto sotva kdy soupeře pustilo do nějakého ohrožení brankáře Sirigua, který vlastně za celých 90 minut nemusel řešit žádnou složitější situaci. Zároveň také na výbornou pracovala nová utvořená stoperská dvojice Alex - Thiago Silva.

Velká muka zažíval hostující levý bek Taiwo. Pařížští fanoušci si moc dobře pamatují, za co tahle nová nigerijská posila kyjevského klubu hrála předtím, a nechávali mu to sežrat se vším všudy. Bývalý hráč Marseille, nejnenáviděnějšího soka PSG, byl při každém kontaktu s míčem vypískán.

Prvních dvacet minut byla hra hodně vyrovnaná. Až když zazněla píšťalka hlavního rozhodčího v 18. minutě, mohli se diváci na stadionu vzrušením zvednout poprvé ze sedaček. Mychalyk totiž lehce škrtl o nohu Méneze, ten ucítil kontakt a chytře padnul ve vápně. Penalta. A Ibrahimovič neměl problém skórovat.

Pro švédskou hvězdu je to mimochodem již šestý gól v novém klubu. Naopak pro Thiaga Silvu, který se po rohovém kopu nejlépe zorientoval a z blízkosti v pohodě zakončil ve 29. minutě, to byla první trefa. Brazilec si tak připsal skvělý start ve svém vůbec prvním zápase za PSG po zranění pravého kvadricepsu.

Velké problémy udržet si místo v základní sestavě tak může mít obránce Sakho. Ten si poranil stehno den před tímto zápasem, a proto jeho pozici obsadil právě Thiago Silva. S Alexem mu to přitom fungovalo opravdu báječně. Třetí branku nakonec přidal o tři minuty později právě Alex, jenž z voleje rovněž po rohovém kopu propálil gólmana Kovala.

A to v prvním dějství ještě mohli vsítit branku Pastore a znovu Ibrahimovič. Argentinec mohl využít mely v šestnáctce, kterou, dá se říci, zařídil právě Ibrahimovič, Pastore si ale následně vybral špatné místo k zakončení a jeho střelu mu Koval chytil, byť byl z branky docela daleko. Koval se pak vyznamenal i proti Ibrahimovičově skrytému pokusu po zemi.

Do druhého dějství nastupovali Ancelottiho svěřenci už ve velké pohodě. Italský stratég nevpustil po přestávce na hřiště nikoho nového, ten samý tým zkrátka udržoval pohodlný náskok. Brankář Koval už ale nebyl pod takovou palbou. Za zmínku stojí opravdu až poslední pětiminutovka, ve které se obě mužstva dočkaly gólu.

O ten první se postaral překvapivě hostující Miguel Veloso, který tři minuty před koncem přidal alespoň čestný úspěch, když jeho ránu z přímého kopu nikdo netečoval a ta skončila v bráně. V nastaveném čase pak upravil na konečných 4:1 Pastore, jemuž vyloženou pozici připravil po krásné akci náhradník Nene.

Zostavy:
Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu, Thiago Silva (81. Zoumana Camara), Alex, Maxwell, Christophe Jallet, Jérémy Menez (77. Nenê), Blaise Matuidi, Clément Chantôme, Marco Verratti, Javier Pastore, Zlatan Ibrahimović (73. Ezequiel Lavezzi)
Dynamo Kyjev: Maksym Koval, Danilo Silva, Taras Mychalyk (46. Betão), Taye Taïwo, Jevhen Chačeridi, Miguel Veloso, Andrij Jarmolenko, Denys Harmaš (53. Ognjen Vukojević), Niko Kranjčar (77. Oleh Husjev), Brown Ideye, Raffael
Rozhodčí: Björn Kuipers
Zdroj:Eurofotbal