PARIS SG - BORDEAUX 0:0

PARIS SG - BORDEAUX  0:0 - obrázek

PARIS SG - BORDEAUX 0:0 - obrázek

Po minulotýždňovom pate v Ajjaciu, milionársky klub utrpel ďalší frustrujúci večer. Paris Saint-Germain stále čaká na prvé víťazstvo sezóny v Ligue 1, potom ako opäť raz frustrujúco remizovali 0:0, tentoraz v Parku Princov proti Girondins de Brodeaux.

Príležitostí bolo počas celého zápasu vzácne málo. Zlatan Ibrahimovic zabezpečoval väčšinu útočnej inšpirácie domácich, kým hostia hrozili len z brejkov, ale tie len zriedka priniesli nejaké problémy pre domácu obranu. Bordeaux cestovalo do hlavného mesta s cieľom paralyzovať svojho protivníka a v drvivej väčšine prvého polčasu sa im to darilo. Ich 5-členná obrana bola kompaktná a nepreverená útokom domácich, ktorý bol často príliš statický a príliš nesúvislý.

Ibrahimovic bol hlavnou hrozbou na hrote útoku PSG. Svoju triedu naznačil hneď v 5 minúte, keď jeho pokus letel príliš vysoko.

PSG malo problémy dostať sa za obranu hostí, napriek tomu pri jednej rýchlej kombinácii sa im to konečne podarilo, ale pokus Javiera Pastoreho, ktorý sa nádherne prvým dotykom zbavil obrancu, briliante zneškodnil brankár hostí Cedric Carrasso.

Tesne pred prestávkou mal príležitosť na skórovanie najskôr Nené, ale jeho pokus bol vytlačený na rohový kop. A z následného rohu tesne minul hlavou Alex.

Kým tím Francisa Gillota bol v prvom polčase spokojný s udržiavacou taktikou, bola obava z toho, že po prestávke budú viac útočný nakoľko ich sebavedomie stále rástlo. Strela Landryho Nguemoho preletela vedľa bránky Salvatoreho Siriguho, ale ich veľká šanca prišla až po kombinácii Ludovica Obraniaka s Marianom po pravej strane, keď pripravili šancu pre Cheikha Diabateho.

Ten však napriek dobrému prvému dotyku s loptou bol výborne zablokovaný Mamadou Sakhom. Navzdory útočnejším úmyslom Garonneho mužstva, poslednú štvrtinu zápasu boli prišpendlený na vlastnú polovicu. Ibrahimovic vypálil úžasný projektil z priameho kopu, a len tesne minul pravú tyč Carrassovej bránky. O niečo neskôr skoro opäť raz dokázal, že je muž, ktorý vie rozhodovať zápasy, keď po rohovom kope predviedol nádhernú otočku a strelu ľavou nohou, ale nanešťastie len minula ľavú tyč.

Síce postupom času domáci svoj výkon zlepšovali, napriek tomu v poslednej tretine zápasu im chýbala priamočiarosť a jednoduchosť, ktorou by prenikli za obranu hostí. Striedajúci hráč Jeremy Menez poskytol akú takú nádej k zmene, ale jeho najlepšie pokusy leteli priamo do Carrassovho náručia, ktorý 11-ty krát v kariére odišiel zo zápasu proti PSG ako neporazený.

Ziskom len 3 bodov z prvých troch zápasov sezóny, tlak na Ancelottiho bude začína narastať, obzvlášť pred zápasomv Lille, ktorý určite nebude jednoduchý.

Zdroj: Goal.com   Pripravil: Markus