PARIS SG : BENFICA 3:0

Naprosto jednoznačná záležitost byla k vidění v Paříži, kde domácí PSG rozcupovalo portugalskou Benficu 3:0. O dvě branky se postaral kanonýr Ibrahimovič, zbylý gól dodal Marquinhos. PSG tak pokračuje ve spanilé jízdě skupinou C.

Vše podstatné se událo hned v úvodní půlhodině hry. Hned po pěti minutách vstřelil Ibrahimovič svůj první gól díky přihrávce Van Der Wiela před téměř prázdnou bránu. Záhy mohl překvapivě vyrovnat Luisao, ovšem své hlavičce nedodal dostatečný důraz, aby s ním brankář Sirigu měl vážnější potíže. Po necelých dvaceti minutách se ukázalo, že pro lisabonský tým již není návratu, co se možného zisku bodů týče. Po zmatku v obraně Benfice při rohovém kopu využil nastalé situace Matuidi, jehož centr z levé strany sice obrana hostí zablokovala, ovšem pouze částečně k nohám Marquinhose. Devatenáctiletý talent zblízka zvýšil vedení domácích a vstřelil již svůj třetí gól v pouhých pěti zápasech v dresu svého nového zaměstnavatele.
Když hned pět minut po Marquinhosovi přidal z rohu třetí branku znovu Ibrahimović, bylo o zápase definitivně rozhodnuto. Druhý poločase se již víceméně jen dohrával a kontroloval, hráči PSG spíše šetřili síly, než že by se hnali za ještě vyšším brankovým rozdílem. Výsledek 3:0 tak na Parc des Princes zůstal až do konečného hvizdu a PSG může slavit svůj suverénní vstup od základní skupiny Ligy mistrů. Jak v předchozím zápase na Olympiakosu (1:4) byl i dnes vítězný výsledek s třígólovým návdavkem. Belgický Anderlecht se tak v příštím kole má na co těšit, neboť právě na jeho půdu PSG zavítá. Naopak Benfica se nyní utká v klíčovém dvojzápase pravděpodobně o druhé místo ve skupině s řeckým Olympiakosem.

Zostavy:
Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu, Alex (78. Zoumana Camara), Maxwell, Gregory van der Wiel, Marquinhos, Marco Verratti (70. Adrien Rabiot), Thiago Motta, Blaise Matuidi, Edinson Cavani, Ezequiel Lavezzi (70. Lucas), Zlatan Ibrahimović
SL Benfica: Artur Moraes, André Almeida, Luisão, Ezequiel Garay, Guilherme Siqueira, Ljubomir Fejsa (29. André Gomes), Nemanja Matić, Enzo Pérez, Filip Đuričić (46. Lazar Marković), Nicolás Gaitán (66. Miralem Sulejmani), Óscar Cardozo
Rozhodčí: Nicola Rizzoli (ITA) - Renato Faverani (ITA), Andrea Stefani (ITA)
Zdroj: Eurofotbal