338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

PARIS SG - AS NANCY 2:1

LIVE-NANCY-11.jpg
Zlatan Ibrahimovic už poněkolikáté v sezóně dovedl svůj tým ke třem bodů. Právě jeho dvě branky v rozmezí tří minut ve druhé půli zlomily o záchranu bojující Nancy, které statečným výkonem v hlavním městě rozhodně neudělalo ostudu. PSG si upevnilo svou vedoucí pozici, ASNL zůstává poslední.

Nancy se soupeře v žádném případě nezaleklo, už Karaboué na úvod z dálky prověřil připravenost gólmana Sirigua. Na druhé straně zahrozili Matuidi, který se objevil sám před brankářem Gregorinim, zamířil ovšem jen do boční sítě. Po půlhodině hry se zase neprosadil Jebbour, který zleva zamířil do vápna, odtud ale nepřekonal Sirigua.
Park princů ztichl ve 36. minutě. Bakar zakombinoval s Moukandjem, jehož první hlavičku Sirigu vyrazil, druhou však polapil italský gólman. PSG ještě mohlo do přestávky vyrovnat, nemohl v tom mít prsty nikdo jiný než Ibrahimovic, po uvolnění od spoluhráče Lucase však Gregoriniho v tomhle případě nepřekonal.

Carlo Ancelotti potřeboval do druhé půle udělat nějakou změnu, proto nevýrazného Pastoreho nahradil Ménezem. Ibrahimovic byl pořád ve skvělé náladě, Gregorini mu ale první střelu mířící do růžku fantasticky polapil. Švéd se pak dožadoval penalty, Lotiés ho totiž srazil ve vápně, ale u sudího Lesageho nenašel pochopení.

Nakonec se domácím podařilo vyrovnat v 59. minutě. Ménez předal míč Ibrahimovicovi do cesty, obránce Puygrenier si následně s pařížským obrem nedokázal poradit a i Gregorini byl na jeho následnou střelu krátký. O tři minuty později bylo ještě veseleji, o vítězství přitom rozhodl zase nejlepší střelec Ligue 1.

Gregorini dokázal Verrattiho vychytat, na dorážku však už neměl. Nancy se sice nevzdávalo, jenže PSG si už výsledek pohlídalo. Největší šanci na skórování měl střídající Zitte, po teči od Thiaga Silvy se ale míč otřel o tyčku. Na hřiště mimochodem v 73. minutě vstoupil i David Beckham, ten se ovšem k ničemu zajímavému nedostal.

Zostavy:
Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu, Thiago Silva, Mamadou Sakho, Maxwell, Gregory van der Wiel, Blaise Matuidi, Marco Verratti (73. David Beckham), Javier Pastore (45. Jérémy Menez), Lucas (56. Kevin Gameiro), Zlatan Ibrahimović, Ezequiel Lavezzi
AS Nancy-Lorraine: Damien Gregorini, Yassine Jebbour, Jordan Lotiès, Salif Sané, Sébastien Puygrenier, Thomas Mangani, Moukandjo (59. Florent Zitte), Lossemy Karaboué, Thomas Ayasse, Djamel Bakar (87. Abdou Coulibaly), Paul Alo'o (80. Jeff Louis)
Zdroj: Eurofotbal
10.03.2013 08:18:47
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one