Paris Saint-Germain - SC Bastia 2:0

PSG zahájilo rok 2016 stejně jako skončilo ten předchozí - pohodlnou výhrou. Bojovná Bastia sice v Parku princů nepředvedla špatný výkon, do kolen ji ale srazily dvě trefy svátečních střelců: Thiago Motta otevíral skóre ve 29. minutě, o deset minut později zvyšoval na konečných 2:0 jeho krajánek Maxwell. Pařížané tak proti tomuto soupeři uspěli už ve 31 (!) domácích zápasech v řadě.
Po rekordním podzimu byl favorit od začátku plný energie. Ángel Di María, který skvělými výkony dává zapomenout na nepovedené angažmá v Manchesteru, byl na začátku opět u všeho podstatného - to po jeho pasu se do první šance dostal Serge Aurier, jehož přízemní pas na Lucase Mouru nicméně včas vystihl gólman Jean-Louis Léca. Bastia byla nicméně jedním z pouhých dvou týmů, které loni dokázaly PSG v lize porazit, a ani dnes se nehodlala vzdát bez boje; v 17. minutě zahrozil Seko Fofana, jeho dělovka však prolétla těsně vedle Trappovy tyče.

Jestliže však hosté doufali, že by si z dnešního boje mohli odvézt nečekané body, jejich nadšení brzy zchladil první gól - skvělý Di María narýsoval od rohového praporku přesný centr do vápna, Thiago Silva hlavičkoval na zadní tyč a Thiago Motta v pohodě doklepával míč do sítě. 1:0. O chvíli později pak bylo definitivně rozhodnuto: veterán Maxwell parádním volejem po dalším Di Maríově pasu zvyšoval na 2:0. Maxwell si gól zasloužil, těsně předtím totiž nasadil efektní jesle Squillacimu a nabil do zakončení Lucasovi; ten však pálil mimo.

Také po změně stran mělo PSG jasně navrch. Aurier mohl zvyšovat po hodině hry na 3:0, opět po vybídnutí muže zápasu Di Maríi; jeho ránu nicméně zblokoval obětavý kapitán Julian Palmieri. Ke slovu se poté dostal i Zlatan Ibrahimovic, pálil však těsně vedle. Sám Palmieri ještě v 71. minutě vyzkoušel pozornost Kevina Trappa, finále však už patřilo opět domácím, kteří měli na kopačkách třetí gól po šancích Ibrahimovice (76') a Lucase (82'). Nakonec už se další branku přidat nepodařilo, to ale trenéru Laurentu Blancovi vadit nebude - jeho tým i tak odskočil na čele na neuvěřitelných 22 bodů.
Zostavy:
Paris Saint-Germain: Kevin Trapp, Thiago Silva (78. Marquinhos), Maxwell, Serge Aurier, David Luiz, Marco Verratti (62. Javier Pastore), Lucas Moura, Blaise Matuidi (81. Ezequiel Lavezzi), Thiago Motta, Zlatan Ibrahimović, Ángel Di María
SC Bastia: Jean-Louis Leca, Sébastien Squillaci, François Modestó, Florian Marange, Gilles Cioni (79. Alexander Djiku), Yannick Cahuzac, Seko Fofana, Julian Palmieri, Axel N'Gando (79. Mehdi Mostefa), Gaël Danic (62. François Kamano), Brandão
Rozhodčí: Sébastien Moreira
Zdroj: Eurofotbal