OGC NICE : PARIS SG 1:3

Nice se po Lyonu, Marseille a Monaku málem podařilo zaskočit i čtvrtého favorita na titul, Pařížané však nakonec po změně stran zabrali a vezou z Riviéry povzbudivou výhru 3:1. Domácí Bodmer sice vyrovnal po Pastoreho úvodní trefě, na druhý Argentincův gól a pojišťovací zásah Edinsona Cavaniho však už Les Aiglons odpověď nenašli.

Claude Puel sice už letos poztrácel spoustu bodů proti přímé konkurenci, v duelech s papírovými favority se mu však daří náramně. Že to na silnou konkurenci umí, ukázal i dnes - jeho Nice od úvodního hvizdu svědomitě rozbíjelo snahu PSG o souvislý tlak, a devatenáctiletý Saïd Benrahma mohl v 15. minutě otevírat skóre, kdyby nepálil těsně vedle tyče. Hosté bez čtveřice opor (Ibrahimovic, Verratti, Motta, Silva) působili bezzubým dojmem a jejich hře chyběla klasická plynulost.
Nakonec se tak museli spolehnout na efektivitu: Pastore převzal Lucasův pas a ve 39. minutě přesně zavěsil k Pouplinově tyči. Nice nicméně stihlo (zaslouženě) vyrovnat ještě do poločasu, když Benrahma potrestal váhajícího Davida Luize, zachytil odražený míč od Marquinhose a poslal jej do rány Bodmerovi.

Teprve po změně stran nabral zápas opravdové tempo. Pouplin musel vytáhnout skvělý zásah proti Luizově dělovce, a o pouhé dvě minuty později se blýsknul pro změnu jeho protějšek Sirigu, který si poradil s nebezpečnou hlavičkou Carlose Eduarda. Aktivní Luiz následně po Digneho pasu trefil břevno a při dorážce už byl v příliš ostrém úhlu.

Druhý gól PSG přišel po krásné akci - Pastore protančil s míčem do střelecké pozice a vyslal na Pouplina ránu, kterou mladý gólman sice vyrazil, ale pouze zpět na kopačky argentinského záložníka. Ten už napodruhé nezaváhal. O pět minut později pak bylo definitivně rozhodnuto, když si Cavani - v Ibrahimovicově nepřítomnosti hrající uprostřed útoku - došel ve vápně pro faul od Jordana Amaviho a nařízenou penaltu sám proměnil. V závěru pak už Pařížané zápasu jasně dominovali, a přestože čtvrtou branku už nepřidali (ač zejména Lucas Digne byl dopředu opravdu skvělý), nakonec dokráčeli k pohodlné výhře 3:1.
Zostavy:
OGC Nice: Simon Pouplin, Grégoire Puel, Mathieu Bodmer, Romain Genevois, Nampalys Mendy, Albert Rafetraniaina (57. Didier Digard), Carlos Eduardo, Valentin Eysseric, Alassane Plea (70. Alexy Bosetti), Jordan Amavi, Saïd Benrahma (62. Niklas Hult)
Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu, Marquinhos, Serge Aurier, Lucas Digne, David Luiz, Yohan Cabaye (60. Blaise Matuidi), Lucas (73. Jean-Christophe Bahebeck), Adrien Rabiot, Javier Pastore, Edinson Cavani, Ezequiel Lavezzi (84. Maxwell)
Rozhodčí: Sébastien Desiage
Zdroj: Eurofotbal