OGC NICE : PARIS SG 0:1

Gól: 52. Kolodziejczak (vlastný). Rozhodca: Said Ennjimi, ŽK: Bodmer - Jallet, Marquinhos, 35.030 divákov.
Zostavy a striedania:
Nice: Ospina - Puel, Genevois, Bodmer, Kolodziejczak - Mendy, Digard - Traoré (58. Bosetti), Eysseric (81. Bruels), Bauthéac - Cvitanich (81.Maupay)
PSG: Sirigu - Jallet, Marquinhos, Thiago Silva, Digne - Cabaye (78.Matuidi), Thiago Motta, Pastore (66. Verratti) - Cavani, Ibrahimovič, Lavezzi (67. Lucas)
Nice pláva v pokojnom strede tabuľky, pred domácim zápasom s Parížom SG mu patrila 11. priečka. Proti favoritovi však túžilo potvrdiť stúpajúcu formu, keď z posledných troch zápasov vyťažilo sedem bodov. Hostia zasa prišli k Azúrovému pobrežiu v pozícii jasných lídrov Ligue 1 s ambíciou zvýšiť 10-bodový náskok pred Monacom a dobre sa naladiť na stredajší zápas Ligy majstrov.
V zostave PSG od začiatku nastúpili Jallet, Digne a Cabaye, ako aj ofenzívna trojúderka Cavani - Ibrahimovič - Lavezzi, iba na lavičke zostali stabilné opory Alex, Maxwell, Matuidi a Verratti. Začalo sa zostra, ďalekonosnou strelou pohrozil Eysseric, z následného brejku nepochodil Lavezzi. V 7. minúte Cabayeho tvrdá strela tesne preletela vedľa ľavej žrde, škoda, pretože Ospina už bol bez šance. Domáci v 11. minúte otvorili skóre, ale tešili sa predčasne, rozhodca gól pre ofsajd Cvitanicha neuznal. Parížania v ďalšom priebehu zatlačili súpera a vypracovali si viacero dobrých šancí. Cavani, Lavezzi ani Ibrahimovič však nemali presnú mušku. V 44. minúte Silva zakončil hlavou center z priameho kopu, ale Ospina na čiare zachytil loptu.
V 52. minúte sa hosťom podarilo streliť vedúci gól. Po kvalitnej práci Pastoreho a Ibrahimoviča vyvinul Cavani v šestnástke tlak na Kolodziejczaka, ktorý smoliarsky prekonal svojho brankára - 0:1. Pri streleckej chuti bol Cabaye, jeho ďalší pokus z 30 m letel nad bránu. V 68. minúte Marquinhos len za cenu faulu a žltej karty zastavil pred šestnástkou Digarda, z následného priameho kopu Bauthéacovi chýbal iba kúsok k tomu, aby trafil bránu. Nice nás kvalitne preverilo, predovšetkým nám ukázalo rezervy v premieňaní šancí, ale tri body majú veľkú cenu. Pred Monacom, ktoré hrá v sobotu v Eviane, máme už 13-bodový náskok a potenciál pokoriť v tejto sezóne 90-bodovú hranicu. Sedem kôl pred koncom súťaže máme 76 bodov, hrá sa ešte o 21. Parížania neprehrali v rámci všetkých súťaží už 13 zápasov v sérii a priblížili sa k zisku druhého titulu po sebe. Zaujímavosťou je, že v šiestich marcových zápasoch inkasovali jediný gól, v LM od Leverkusenu.
V stredu 2. apríla čaká na PSG prvý štvrťfinálový súboj Ligy majstrov, v Parku princov sa predstaví Chelsea Londýn. Zverenci Laurenta Blanca nastúpia v najbližšom ligovom zápase doma proti Stade Reims (sobota 5. apríla o 17 h). Napísal: Lukáš