MONTPELLIER - PARIS SG 1:1

MONTPELLIER  -  PARIS SG  1:1  - obrázek

MONTPELLIER - PARIS SG 1:1 - obrázek

Program 12. kola francúzskej ligy uzavrel nedeľňajší šláger úradujúceho šampióna Montpellieru a vicemajstra, ktorým je náš PSG. Vlani sme u súpera vyhrali 3:0 a pri spomienke na tento zápas sa mi vybaví fenomenálny výkon Pastoreho, ktorý strelil dva góly. Ancelottiho zverenci sa chceli revanšovať za minulotýždňovú domácu prehru 1:2 so St. Etienne, hráči Montpellieru mali zasa čo naprávať po všeobecne nevydarenom vstupe do sezóny, po ktorom im patrí až 15. priečka v tabuľke so stratou desať bodov na PSG. Oba tábory museli pre trest oželieť neúčasť najväčších opôr - na domácej strane to bol stopér Yanga-Mbiwa (+ zranení Ait-Fana, Stambouli, Utaka), Parížu chýbal kanonier Ibrahimovič (+ zranení Jallet, Bodmer, Sissoko, Nene). Potešiteľnou správou bol návrat Mottu a Lavezziho do zostavy.
V 2. minúte prvá šanca pre Montpellier, loptu po centri Camaru odvrátil Van der Wiel ku Cabellovi, ten na naše šťastie netriafa bránu. V 9. minúte roh pre PSG, po ňom nebezpečná hlavička Hoaraua, ktorú Jourdren na dvakrát likviduje. O minútu neskôr vidí červenú kartu Sakho, keď namiesto odkopu zvolil riskantnú kľučku, hoci bol posledná obranná inštancia. Využil to Charbonnier, ktorého Sakho v súboji ramien nedovolene zastavil a právom v zápase končí! Ancelotti na vzniknutý problém bleskovo zareagoval a na ihrisko poslal druhého stopéra Alexa, po krátkom pobyte na ihrisku sa misia skončila pre Hoaraua. Neuplynula ani štvrťhodina a prehodnocujem predzápasové plány... Veru, dnes nám bude dobrá aj remíza...

Šťastie skúšame z brejkov, tak ako v 17. minúte, keď sme neboli ďaleko od gólu. Ménez prihral Lavezzimu, ktorý v rýchlosti medzi dvoma brániacimi hráčmi dobre vystrelil a tesne minul bránu. Domáci vycítili šancu uspieť proti oslabenému súperovi, rýchly krajný bek Bocaly vymenil defenzívnejšieho Jeunechampa. Lenže sa prerátali... Ménez v brejkovej situácii 3 na 3 predviedol fenomenálny dribling, prihral pred šestnástkou Maxwellovi, ktorý zbadal Jourdrena stojaceho ďalej od svojej brány a krásnym lobom ho prekonal - GOOOOOOOL 0:1. V 44. minúte Lavezzi načasoval ideálnu prihrávku na Méneza, ktorý sa ocitol za domácou obranou. Žiaľ, so šancou naložil tak, že vystrelil len do Jourdrena. Škoda..

Po zmene strán strážime vedenie, domáci majú logicky viac z hry. V 56. minúte Sirigu vyráža krížnu strelu Cabellu na roh. Po hodiny hry platí nedáš-dostaneš a namiesto 0:2 je vyrovnané... Ménez s Lavezzim pripravili tutovku pre Maxwella, ktorý ju nepremenil a z protiútoku Cabella ľavačkou k žrdi nedáva šancu Siriguovi - 1:1. Gól nás vyviedol z rytmu, striedajúci Mounier našťastie po dobrej prihrávke Belhandu mieril nad bránu. Štastie pre nás, že Belhanda v 65. minúte vyrovnal pomer síl na ihrisku, keď dostal druhú žltú kartu za úmyselnú ruku. Zbytočné vylúčenie... Zápas graduje, vyhrať môže jeden aj druhý, dobrá reklama pre francúzsky futbal. Jasný signál prichádza v 76. minúte, Gameiro posilnil ofenzívu, dole Motta. Napokon sa zrodila zaslúžená remíza 1:1. Pre nás cenný bod, pretože sme 55 minút hrali oslabení a až v 65. minúte sa sily vyrovnali. V tabuľke sa nič nezmenilo, lebo remizovali Marseille aj Lyon. Zostávame na čele, o skóre pred Marseille a o bod pred Lyonom, pričom títo dvaja sa ešte stretnú v dohrávke.
    V 13. kole nastúpi PSG v sobotu 17. novembra o 17.00 h doma proti Stade Rennes.

Ligue 1 - 12. kolo (11. novembra 2012):
    MONTPELLIER HSC - PARÍŽ SG 1:1 (0:1)
    Góly: 60. Cabella - 37. Maxwell
    ŽK: Jeunechamp, Belhanda, Saihi - Motta, Verratti, Van der Wiel
    ČK: 65. Belhanda - 10. Sakho
    Rozhodca: Clément Turpin
    zostavy a striedania:
    MHSC: Jourdren - Bedimo, Congré, El-Kaoutari, Jeunechamp (34. Bocaly) - Saihi, Estrada - Cabella, Belhanda, S.
Camara (57. Mounier) - Charbonnier (74. Herrera)
    PSG: Sirigu - Van der Wiel, Thiago Silva, Sakho, Maxwell - Thiago Motta (76. Gameiro), Verratti (55. Chantôme),