Ibrahimović dal za PSG přes sto branek a myslí na další trofeje

Necelé tři sezony potřeboval Zlatan Ibrahimović na to, aby v dresu Paris Saint-Germain pokořil hranici sta nastřílených branek. Švédský kanonýr této mety dosáhl ve včerejším pohárovém semifinále se Saint-Étienne, k výhře 4:1 přispěl hattrickem a za pařížský celek nasázel dohromady 102 gólů...

Ibrahimović ve 21. minutě proměnil penaltu a otevřel skóre duelu, zbylé dva zásahy si pak schoval na závěrečnou desetiminutovku. Nejprve v 81. minutě zvyšoval na 3:1 a v samém závěru ještě přidal pečeť na postup PSG.
"Není důležité, kdo dává góly, ale děkuji týmu za to, že se mi povedlo nastřílet přes sto branek, mám z toho radost," nechal se slyšet někdejší hráč Ajaxu, Juventusu, Interu Milán, AC Milán nebo Barcelony.

Ibrahimović svou největší porci branek zaznamenal v Ligue 1, kde se v 89 zápasech trefil 73x, patnáct zásahů přidal ve 22 startech v Lize mistrů, devětkrát se prosadil v šesti utkáních Coupe de France, tři góly dal v pěti soubojích Coupe de la Ligue a zbývající dva nashromáždil ve stejném počtu soubojů o Superpohár.

Ke svým gólům může letos Ibrahimović navíc přidat další čtyři trofeje. PSG stále bojuje o obhajobu domácího titulu, je ve čtvrtfinále Ligy mistrů a dostalo se do finále obou domácích pohárových soutěží. První v rámci Ligového poháru sehraje už v sobotu proti Bastii.

"Letos můžeme dosáhnout něčeho velkého a druhou trofej můžeme získat v sobotu. Na začátku sezony jsme už získali Trophee des Champions, takže se budeme snažit i nadále," říká.
Zdroj: Eurofotbal