Ibrahimovič: Budeme sa už len zlepšovať

Ibrahimovič: Budeme sa už len zlepšovať - obrázek

Hviezdny zakončovateľ Paríža Saint-Germain Zlatan Ibrahimovič okorenil svoj debut dvoma gólmi proti Lorientu, zápas však skončil remízou. Robustný Švéd je presvedčený, že jeho mužstvo sa bude v nasledujúcich mesiacoch už len zlepšovať.

Ambicióznym Parížanom nevyšiel hneď prvý krok. V úvodnom kole nového ročníka najvyššej francúzskej súťaže Ligue 1 remizovali na domácom trávniku s Lorientom 2:2, keď po prvom polčase dokonca svietil na ukazovateli skóre stav 0:2.

O jeden bod za remízu sa postaral švédsky reprezentant Zlatan Ibrahimovič, ktorý znížil v 64. minúte a následne vyrovnal z pokutového kopu v závere stretnutia. Takýto debut si bývalý hráč milánskeho AC rozhodne zapamätá, viac ako góly by však určite bral tri body za víťazstvo.

„Bol to len prvý zápas s novým tímom,“ prezradil Ibrahimovič na pozápasovej tlačovej konferencii a dodal: „Stále máme veľa času na to, aby sme zlepšili organizáciu hry. Budeme sa už len zlepšovať.“

Menej radosti po zápase prejavoval tréner domácich Carlo Ancelotti, ktorý si takýto úvod určite nepredstavoval. Prísť o dôležité body hneď na začiatku sezóny totiž nikdy nie je príjemné.

Parížania sa môžu tešiť aspoň z toho, že v prvom kole remizoval aj obhajca trofeje z Montpellieru. Ten na vlastnom trávniku nestačil na Toulouse, zápas sa skončil nerozhodne 1:1. Naopak, naplno bodoval ambiciózny Olympique Lyon, ktorý porazil Rennes na jeho trávniku 1:0.

„Ibrahimovič predviedol fantastický výkon,“ neskrýval nadšenie Ancelotti a dodal: „V druhom polčase sme zlepšili náš výkon, v prvej polovici sme nehrali dobre. Ukázali sme vôľu po víťazstve, musíme však naďalej tvrdo pracovať.“

Zdroj: Profutbal