FC NANTES : PARIS SG 0:2

PSG si poradilo s Nantes a nadále může doufat v treble. Ve zbývajících třech kolech totiž Zlatan a spol. narazí na soupeře, se kterými by si měli poradit. Ačkoliv taková Remeš jim dva body na začátku letošní sezony uzmula.

FC Nantes nemělo v posledních letech na pařížský klub nejlepší vzpomínky. Hodlalo tedy v první řadě vycházet ze zabezpečené obrany. Jenže tato strategie získala první trhlinu už ve 3. minutě. Zlatan Ibrahimović vystřelil z hranice pokutového území, jenže jeho pokusu se do cesty postavil Edinson Cavani. Balon se však odrazil k dobíhajícímu van der Wielovi, který jej chtěl poslat do brány. Uruguayský spoluhráč byl však o něco rychlejší. A po ose Rémy Riou-levá tyč se dostal až do sítě - 0:1.
Útočník, jenž se v posledních čtyřech zápasech trefil už popátém, mohl přidat další zásah v 11. minutě, kdy jej výbornou přihrávkou vyzval ke skórování Javier Pastore. Riou byl ale proti, stejně jako o tři minuty později v situaci jeden na jednoho. Druhého gólu se tedy PSG dočkalo až po půlhodině hry. Asi nepřekvapí, že u toho byl znovu švédský forvard. Jeho přihrávku do rozestoupivší obrany využil Blaise Matuidi - 0:2.

Po změně stran, konkrétně v 56. minutě, se mohl po Zlatanově přihrávce prosadit Pastore, jehož v týdnu označil Thiago Silva za nejlepšího hráče v Ligue 1. Jeho snaha byla však tečována mimo tři tyče. Les Canaris se dostali na dostřel Douchezovy svatyně až po sedmdesáti minutách hry, ale nic kloudného z toho nevyprodukovali. Ať už kvůli pozorným obráncům či bloku Ibry, kterým zastavil záměr Jordana Veretouta z přímého kopu.

V závěru se ještě do šance hnal vystřídavší oslavenec Ezequiel Lavezzi, ale měl holt poněkud rozhozená mířidla. PSG to však mrzet vůbec nemuselo, jelikož díky výhře 2:0 má tři kola před závěrem letošní sezony tříbodový náskok na Olympique Lyon. Obhajoba titulu je tedy zatraceně blízko. FC Nantes se zase může alespoň snažit o to, aby vylepšilo loňské umístění. V létě to ale určitě bude chtít přivést spolehlivého střelce.
Zostavy:
FC Nantes: Rémy Riou, Papy Djilobodji, Oswaldo Vizcarrondo, Issa Cissokho, Rémi Gomis, Alejandro Bedoya, Vincent Bessat, Lucas Deaux (83. Valentin Rongier), Jordan Veretout, Johan Audel (76. Georges-Kevin N'Koudou), Serge Gakpé (87. Yacine Bammou)
Paris Saint-Germain: Nicolas Douchez, Thiago Silva, Marquinhos, Maxwell, Gregory van der Wiel, Thiago Motta, Blaise Matuidi (51. Adrien Rabiot), Marco Verratti (76. Yohan Cabaye), Javier Pastore (82. Ezequiel Lavezzi), Edinson Cavani, Zlatan Ibrahimović
Rozhodčí: Ruddy Buquet