FC LORIENT : PARIS SG 1:2

PSG si sice proti Lorientu zahrávalo, nakonec ale dokázalo urvat výhru 2:1 a pojistit si tak suverénní pozici na čele tabulky. Hrdinou dne se stal Hervin Ongenda, který vstřelil svůj první gól v Ligue 1..

Po minutě ticha za oběti teroristického útoku v Paříži začal překvapivě lépe domácí Lorient. Benjamin Moukandjo, spolu s Ibrahimovicem nejlepší střelec ligy před začátkem kola, poprvé zahrozil už po několika minutách, jeho pokus ale šel těsně mimo. Favorizované PSG podle očekávání drželo míč, bretaňští ale působili nebezpečnějším dojmem; kouč Sylvain Ripoll se na šampiona dobře takticky připravil, takže zatímco Pařížané marně hledali skulinky k domácí bráně, Les Merlus hrozili z četných brejků. Proti Guerreirovi musel zasáhnout skvělý Kevin Trapp, který zlikvidoval také Jeannotovu ránu.
Blanc poprvé v sezoně postavil od začátku mladíky Kimpembého a Ongendu, a druhý jmenovaný se mu za důvěru nakonec odvděčil vrchovatě - ve 26. minutě totiž otevřel skóre, když jej volného ve vápně našel přesným pasem Gregory van der Wiel. Jeho volej v Ibrově stylu zapadl přesně za záda gólmana Benjamina Lecomteho. O šest minut později pak Pařížané vedli už 2:0; tentokrát to byl Kimpembé, kdo ukradl míč Moukandjovi a po spolupráci Ibrahimovice s Ongendou nekompromisně zakončoval Matuidi.

Ani za tohoto stavu se nicméně Les Merlus nezvdali. Po změně stran začali opět aktivně a Trapp se pouze ohlížel za další ránou aktivního Guerreira, která prolétla kolem tyče; krátce poté na druhé straně Lecomte jen tak tak vytáhl z brankové čáry hlavičku vlastního obránce Lamine Gassamy. Že to nebyl gól, musela rozhodnout až branková technologie.

V deštivém počasí se Lorient za svoji snahu nakonec dočkal alespoň symbolické odměny. Žolík Romain Philippoteaux si pohrál s naivním Van der Wielem a dobrým centrem našel trestuhodně volného Moukandja, který hlavou propálil Trappa a osamostatnil se tak na čele tabulky střelců. V závěrečném tlaku se Les Merlus snažili o vyrovnání, nakonec to však bylo PSG, kdo zahodil poslední velkou šanci zápasu - Ibrahimovicova rána prolétla těsně kolem Lecomteho tyče. Pařížané vystřelili na branku pouze třikrát, jejich efektivita ale nakonec došla uznání.
Zostavy:
FC Lorient: Benjamin Lecomte, Lamine Koné, François Bellugou (75. Rémi Mulumba), Lamine Gassama, Zargo Touré, Vincent Le Goff, Raphaël Guerreiro, Maxime Barthelmé (64. Yann Jouffre), Didier Ibrahim N'Dong, Benjamin Moukandjo, Benjamin Jeannot (80. Romain Philippoteaux)
Paris Saint-Germain: Kevin Trapp, Maxwell, Thiago Silva, Gregory van der Wiel, Presnel Kimpembe (46. Marquinhos), Blaise Matuidi, Thiago Motta, Lucas Moura (90. Jean-Kévin Augustin), Adrien Rabiot, Zlatan Ibrahimović, Hervin Ongenda (77. Benjamin Stambouli)
Rozhodčí: S. Lannoy
Zdroj: Eurofotbal