DYNAMO KYJEV - PARIS SG 0:2

KYJEV -  PARIS SG  0:2  - obrázek

KYJEV - PARIS SG 0:2 - obrázek

Paris Saint-Germain je dalším klubem, který ve středu večer slavil postup. Celek z hlavního města Francie uspěl na půdě Dynama Kyjev, kde vyhrál 2:0. Obě branky dal Lavezzi, mimochodem vůbec své první v novém dresu. Ukrajinské mužstvo se bude muset po porážce spokojit na jaře s Evropskou ligou.

Situace ve skupině A je prakticky vyřešena, zbývá jen vyřešit otázku, kdo nakonec obsadí první příčku. Poslední zůstane Dinamo Záhřeb, před ním jeho kyjevský jmenovník. V závěrečném kole se pak mezi PSG a Portem definitivně rozhodne, přičemž domácí musí zvítězit, aby soupeře předskočili.
První větší šanci zápasu si vytvořil Alex, nicméně poté převzalo iniciativu hry Dynamo. A ve 20. minutě se musel vrhnout po střele z přímého kopu od Velosa gólman Sirigu, následně si vyskakoval také Husjev, ale ani v tomhle případě se italský rodák zviklat nenechal.

Jenže tlak domácího týmu pokračoval, ve 25. minutě zase zahrozil Husjev, jeho hlavičku ovšem Sirigu vytěsnil na brankové čáře, ve vyložené pozici byl také Harmaš, jenže z bezprostřední blízkosti nepochopitelně a trestuhodně minul prostor mezi třemi tyčemi.

Po menší zápasové pauze zahrozila největší pařížská zbraň Zlatan Ibrahimovic, brankář Koval mu však příležitost polapil. Na druhé straně to před hostující brankou opět hořelo, když se krásnou technickou ránou z přímého kopu zase neprosadil Veloso, ani pak Dudu v koncovce neuspěl.

A protože zahazování příležitostí ze strany Dynama stále pokračovalo, neváhalo naopak PSG ujmout se na sklonku první půle vedení. Lavezzi z rychlého protiútoku unikl společně s Ibrahimovicem, kterému nahrál do vápna, ten mu pak balón předal zpátky a Argentinec neměl problém v zakončení.

Jak špatně přitom kyjevský celek zakončil první dějství, tak mizerně vstoupil i do toho druhého. Obrovskou a nepochopitelnou hrubici přitom vyrobil Chačeridi. Chtěl sice zakombinovat s Kovalem, úmysl mu však vystihl Matuidi, jenž ještě balón přenechal lépe postavenému Lavezzimu a ten podruhé skóroval.

Ve zbývajících minutách si hosté v pohodě drželi svůj náskok, Dynamo se na nějaký výraznější tlak nezmohlo. Největší možnost na to ještě nějak utkání zdramatizovat měl v 57. minutě Dudu, jehož tečovaná rána nakonec měla zamířit do branky, na poslední chvíli ovšem fantasticky zakročil Sirigu. Zdroj: Eurofotbal

Zostavy:
Dynamo Kyjev: Maksym Koval, Danilo Silva, Betão, Taye Taïwo, Jevhen Chačeridi, Miguel Veloso, Denys Harmaš (78. Andrij Bohdanov), Lukman Haruna (67. Artem Milevskyj), Oleh Husjev (66. Andrij Jarmolenko), Dudu, Brown Ideye Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu, Thiago Silva, Alex, Maxwell, Gregory van der Wiel, Mohamed Sissoko (69. Clément Chantôme), Nenê (87. Javier Pastore), Blaise Matuidi, Marco Verratti (78. Sylvain Armand), Ezequiel Lavezzi, Zlatan Ibrahimović