BORDEAUX : PARIS SG 1:3

Paríž St. Germain sa prebojoval už do semifinále francúzskeho Ligového pohára po štvrťfinálovom víťazstve 3:1 nad domácim Girondins Bordeaux. Hostia nastúpili na Štadióne Jacquesa Chabana-Delmasa s početnými zmenami v zostave - šancu v základe dostali Marquinhos, Camara, Digne, Pastore, Lucas či Menez, ale aj Ibrahimovič s Thiagom Silvom, ktorí len pred niečo vyše 24 hodinami patrili medzi hviezdy slávnostného vyhlásenia ankety FIFA o Zlatú loptu. Pikantný náboj mal duel pre bývalého kanoniera PSG Guillauma Hoaraua, ktorý nastúpil na hrote "lastovičiek", ale ako sa neskôr ukázalo - nepresadil sa.
Prvý polčas nepriniesol veľa vzruchu, PSG mal síce prevahu v držaní lopty, ale šancí bolo ako šafránu. V 44. minúte Ibrahimovič rozozvučal žrď po strele z priameho kopu. V nadstavenom čase prvého dejstva mal Pastore presnejšiu mušku, keď zakončil kombináciu Ibrahimoviča s Lucasom a tešil sa zo svojho prvého gólu v sezóne. Krátko po zmene strán domáci vyrovnali vo chvíli, keď už nebol na ihrisku Ibrahimovič, ktorého nahradil Cavani. Po hodine hry mal PSG obrovskú dvojpríležitosť, najskôr strelu Meneza vyrazil Carrasso a gólman Bordeaux zázračne zlikvidoval aj dorážku Digneho. V 77. minúte Maurice-Belay mohol poslať Bordeaux do vedenia, Sirigu bol proti. V 86. minúte napokon rozhodol iba 18-ročný Rabiot, ktorý využil geniálnu prihrávku výborne hrajúceho Pastoreho a zoči-voči Carrassovi nezaváhal - 1:2. O tri minúty spečatil postup PSG striedajúci Matuidi, ktorý strelil druhý gól v rade. Cez víkend rozhodol o výhre v Ajacciu. PSG už tretíkrát v tejto sezóne zdolal Bordeaux, kde Blanc svojho času začínal svoju trénerskú kariéru. V nedeľu 19. januára sa v rámci Ligue 1 predstavia Parížania doma, ich súperom bude ambiciózny nováčik FC Nantes.
Ďalšie štvrťfinálové zápasy Ligového pohára sú na programe v stredu
15. januára. Dvojice: FC Nantes - OGC Nice, ESTAC Troyes - Evian TG (oba s výkopom o 18.45 h), Olympique Lyon - Olympique Marseille (20.55 h). Po súboji Lyonu s Marseille sa priamo na Stade Gerland uskutoční žreb semifinále (cca o 23.00 h).

štvrťfinále Ligového pohára:
Girondins Bordeaux - Paríž SG 1:3 (0:1)
Góly: 48. Poko - 45.+1 Pastore, 86. Rabiot, 89. Matuidi. ŽK: Traore,
Poko - Verratti. Rozhodca: Ruddy Buquet
zostavy a striedania:
Bordeaux: Carrasso - Faubert, Henrique, Sane, Orban - Traore (89. Obraniak), Nguemo (89. Sertic), Poko - Rolan, Hoarau (75. Saivet), Maurice-Belay
PSG: Sirigu - Marquinhos, Camara, Thiago Silva, Digne - Verratti (79. Matuidi), Rabiot, Pastore - Lucas, Menez (80. Lavezzi) - Ibrahimovič (46. Cavani)