BORDEAUX : PARIS SG 0:1

BORDEAUX  :  PARIS SG  0:1  - obrázek

BORDEAUX : PARIS SG 0:1 - obrázek

Pařížané zvládli těžké utkání na půdě Bordeaux a díky výhře 1:0 se vrátili zpět na čelo tabulky. Autorem jediné branky byl opět fantom Ibrahimovic, pro nějž šlo už o 19. zásah v sezoně.

Les Girondins tak doma jako poslední padli vůbec poprvé v sezoně; Pařížané naopak vítězstvím uctili památku Nicka Broada, jednoho z blízkých spolupracovníků trenéra Ancelottiho, který skonal ve věku pouhých 38 let. Thiago Silva tak na hřiště přivedl jedenáctku s černými páskami na rukou...
Hosté začali aktivně a v osmé minutě se poprvé osmělil Blaise Matuidi, který pálil z 20 metrů nad břevno. O sedm minut později o sobě dali vědět i domácí, konkrétně kapitán Jaroslav Plašil - jeho levačka však zakončovala pěknou akci příliš slabě a brankář Sirigu neměl žádné problémy.

Ibra poprvé pozlobil Carrassa po půlhodině hry, ale reprezentační gólman se včas vrhl k bližší tyč a přízemní ránu z přímého kopu zlikvidoval. I nadále se pokračovalo v otevřené hře a Sirigu musel být na pozoru před nebezpečnou střelou navrátilce Obraniaka.

Gól padl dvě minuty před pauzou; hráči Bordeaux pozapomněli na Lucase Mouru, který dostal ve středu pole příliš mnoho času a mohl tak pohodlně najít Ibrahimovice. Švédský kanonýr se v pravém rohu vápna rozpřáhl, propálil Carrassa a zvýšil své vedení v tabulce střelců na impozantních sedm branek - 0:1.

Druhá půle už nabídla šancí méně; Carrasso byl do další akce poprvé povolán až v 71. minutě, kdy konečky prstů vyrážel pokus Maxwella. Na druhé straně se krátce poté odhodlal k výborné dalekonosné střele Mariano, ale hostující obrana zblokovala na roh.

Bordeaux se ještě snažilo vyrovnat pumelicí Saiveta z 30 metrů, s níž si však poradil Sirigu, a Pařížané málem zvýšili vedení po hlavičce Clémenta Chantomeho, který málem zužitkoval Ménezův centr z rohu; skóre se však už nezměnilo. Obranná bilance PSG tak zůstává i nadále nesmírně impozantní - italský brankář nepustil gól už v šesti ligových zápasech v řadě!  Zdroj: Eurofotbal

Zostavy:
Girondins Bordeaux: Cédric Carrasso, Henrique, Ludovic Sané, Ludovic Obraniak (73. Hadi Sacko), Mariano, Benoît Trémoulinas, Fahid Ben Khalfallah (74. David Bellion), Jaroslav Plašil, Grégory Sertić, Yoan Gouffran, Henri Saivet Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu, Mamadou Sakho, Zoumana Camara, Maxwell, Christophe Jallet, Blaise Matuidi, Marco Verratti, Lucas (68. Clément Chantôme), Jérémy Menez (87. Sylvain Armand), Zlatan Ibrahimović, Ezequiel Lavezzi (74. Javier Pastore)