AJACCIO : PARIS SG 1:2

AJACCIO - Úradujúci francúzsky majster Paríž St. Germain potvrdil úlohu favorita, keď v sobotňajšom zápase 20. kola Ligue 1 zvíťazil na pôde Ajaccia 2:1. Po zaváhaní AS Monaco, ktoré iba remizovalo s Montpellierom (1:1), si zverenci Laurenta Blanca upevnili postavenie na čele tabuľky. Pred Monacom majú 5-bodový náskok, Lille stráca sedem bodov, malo však k dobru nedeľňajší domáci duel s Reims.
Paríž SG sa Ajacciu revanšoval za nečakanú stratu bodov, ktorú utrpel s týmto súperom začiatkom sezóny v Parku princov. Napriek drvivej prevahe dokázal vtedy iba remizovať s Korzičanmi 1:1. "Odveta" sa tiež nevyvíjala celkom podľa predstáv favorita, ktorý od 6. minúty prehrával a hoci mal súvislý tlak, vyťažil z neho do polčasu len vyrovnávajúci gól v podaní znovuzrodeného Lavezziho. Po zmene strán sa stále hralo na jednu bránu, no až v 75. minúte Matuidi poslal hostí do vedenia. Kanonieri PSG tentoraz mlčali, Ibrahimovič však patril medzi ústredné postavy zápasu, keď si pripísal dve gólové asistencie.
Najbližšie sa PSG predstaví v utorok 14. januára o 21.00 h v Bordeaux, s domácimi Girondins sa pobije o postup do semifinále Ligového pohára. V lige čaká Parížanov ďalší víkend domáci súboj s FC Nantes (nedeľa 19. januára o 21.00 h).